1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Cumhurbaşkanlığı’nda elektrik konusu masaya yatırıldı
Cumhurbaşkanlığı’nda elektrik konusu masaya yatırıldı

Cumhurbaşkanlığı’nda elektrik konusu masaya yatırıldı

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın çağrısı üzerine Cumhurbaşkanlığı’nda elektrik konusunda toplantı yapıldı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın çağrısı üzerine Cumhurbaşkanlığı’nda elektrik konusunda toplantı yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Gürdal Hüdaoğlu başkanlığında yapılan toplantıya Ekonomi ve Enerji Bakanlığı Müsteşarı Emin Bilgen, KIBTEK Genel Müdürü Gürcan Erdoğan ve KIBTEK Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Tıngır katıldı.

Cumhurbaşkanlığı’ndaki toplantıda, elektrik santrallerinin durumu, yakıt kalitesi, baca filtresi ve alternatif enerji kaynakları konuları da ayrıntılı bir şekilde ele alındı.

Toplantıda saptanan hususlarla ilgili gelişmeler düzenli raporlarla Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya sunulacak.

Cumhurbaşkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Hüdaoğlu, devam eden müzakere süreci yanında Cumhurbaşkanlığı’nın iç konulardaki çalışmalarının da yoğun bir şekilde devam ettiğini hatırlattı.

Hüdaoğlu, sorunların çözülmesi amacıyla, ilgili bakanlıklar ve kamu kurumlarının katılımıyla Cumhurbaşkanlığı’nda sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Müsteşar Hüdaoğlu, bugünkü toplantının, geniş toplum kesimlerini doğrudan ilgilendiren konularda, kamu kurumları arasında Cumhurbaşkanlığı düzeyinde koordinasyonu sağlamak için devam etmekte olan çalışmalar kapsamında gerçekleştirildiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı veya Cumhurbaşkanlığı Müsteşarlığı düzeyinde iç konularla ilgili yürütülen çalışmaların devam ettiğini belirten Hüdaoğlu, Cumhurbaşkanlığı’nda bir süre önce turizm sektörü ile ilgili, geçtiğimiz günlerde ise orman yangınlarına karşı önlemler ve etkin müdahale ile ilgili bakanlık ve kurumların temsilcilerinin katılımıyla toplantılar yapıldığını anımsattı.

Hüdaoğlu, orman yangınları konusundaki toplantıda, olası yangınlara müdahale konusunda organizasyon ve eşgüdüm konularında sorunların saptandığını, bunların hızla giderilmesi konusunda Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın talimat verdiğini hatırlattı.

Hüdaoğlu, gerekli çalışmaların toplantıdan bir gün sonra Başbakanlık bünyesinde başlatıldığının kamuoyuna açıklandığını da kaydetti.

Hüdaoğlu, bugün Cumhurbaşkanlığı’nda elektrik konulu çalışma toplantısında hava sıcaklıklarının arttığı yaz döneminde muhtemel elektrik kesintilerinin nasıl bertaraf edilebileceği ve buhar santrallerinin etkin kullanımı hakkında sürdürülen çalışmaların geldiği aşamanın ele alındığını kaydetti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.