1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “DAÜ 4. Gravür Günleri“ çalıştayı sona erdi
“DAÜ 4. Gravür Günleri“ çalıştayı sona erdi

“DAÜ 4. Gravür Günleri“ çalıştayı sona erdi

“DAÜ 4. Gravür Günleri“ çalıştayı, 17 – 22 Nisan 2015 tarihleri arasında, DAÜ Güzel Sanatlar Kulübü organizasyonu ve kulüp eğitmeni Ayhatun Ateşin küratörlüğünde gerçekleştirildi.

A+A-

Çalıştayın son günü DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam ve Öğrenci İşlerinden Sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hıfsiye Pulhan sanatçı çalışmalarını yakından izlediler. Sanatçı ve öğretim üyesi Umut Germeç, konukseverliği ve sanata olan duyarlılıklarına teşekkür ederek, “İstanbul Gravürleri” adlı  kitabını imzalayarak Prof. Dr. Osam`a  hediye etti.

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Osam Çalışmaları Yerinde İzledi:

Prof. Dr. Osam; sanatsal etkinliklere her zaman destek vereceklerinin ve değerli sanatçıların DAÜ kampüsünde öğrencilerle birlikte yürüttükleri sanatsal çalışmaları yakından takip edeceklerinin altını çizdi. Prof. Dr. Osam ayrıca, böylesi etkinliklerin devam etmesi gerektiğini ve üniversitenin bünyesinde sanat ve kültür etkinliklerinin devamını sağlayacak alt yapıların gereken en kısa zamanda bir bütünlük içerisinde oluşturulacağını ifade ederek, öğrencinin sanattan uzak yetişmesinin kişilik oluşumunda eksiklik yaratabileceğinin de altını çizdi.

Eserler “Magusa Gravürleri” Adlı Sergide Yer Alacak:

17 Nisan 2015 tarihinde başlayan çalıştay sürecinde üretilen eserler, 24 Nisan 2015 Cuma günü, saat 16.30’da “Mağusa Gravürleri “ ismiyle DAÜ Sosyal ve Kültürel Aktiviteler Müdürlüğü binasında seyirciyle buluşacak. Sanata ilgi duyanlar ve  sanat eğitimi alan öğrencilerin, alanlarında isim yapmış usta sanatçılar ile buluşarak onların teknik ve artistik becerilerini, deneyimlerini gözleyebilmelerine, deneyim kazanmalarına olanak tanıyan atölye çalışmasında yüzün üzerinde her yaştan kişi çalıştı. Kolektif çalışmaya ve yardımlaşmaya müsait bir sanat olan kazı resim çalıştayında, Artin Demirci, Umut Germeç, Mustafa Öztunç, Kadir Selçuk Yaşa, Mediha Sevinç, Hikmet Uluçam, Mesut Eren, İlkay Önsoy, Cevdet Alparslan, Nurtane Karagil, İpek Denizli Karagöz, Ayhatun Ateşin gibi birbirinden değerli sanatçı yer aldı. Üretilen eserler DAÜ koleksiyonuna girecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.