1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. DAÜ “ADA IŞIĞI” TV programında koro kültürü ve koro müziği konuşuldu
DAÜ “ADA IŞIĞI” TV programında koro kültürü ve koro müziği konuşuldu

DAÜ “ADA IŞIĞI” TV programında koro kültürü ve koro müziği konuşuldu

“Ada Işığı” programına bu hafta Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Konrul Vocal Ensemble Koro Şefi Mete Gökçe ve Troia Skal Derneği Çanakkale Başkanı Dilek Mildon konuk oldular. Söz konusu programda koro kültürü ve koro müziği üzerine bir sohbet gerçekleşti

A+A-

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Eğitim Fakültesi, Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü, Müzik Öğretmenliği Programı Öğretim Görevlisi ve Koro Şefi Erkan Dağlı’nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Ada Işığı”  programına bu hafta Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Konrul Vocal Ensemble Koro Şefi Mete Gökçe ve Troia Skal Derneği Çanakkale Başkanı Dilek Mildon konuk oldular. Söz konusu programda koro kültürü ve koro müziği üzerine bir sohbet gerçekleştirildi.

Programa konuk  olan Troia Skal Derneği Çanakkale Başkanı Dilek Mildon öncelikle söz alarak dernekleri hakkında bilgi verdi. Troia Skal Derneği’nin uluslararası bir turizm derneği olduğunu anlatan Mildon, amaçlarının Çanakkale ve Gelibolu bölgesinin tanınırlılığını faaliyetlerle arttırmak olduğunu belirtti. Mildon, “KKTC ile Çanakkale arasında turizm ve tanıtım anlamında bir işbirliği başlatabilmeyi umut ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

DAÜ Sürekli Eğitim Merkezi (DAÜ – SEM) Ada Işığı Çocuk Korosu’nun Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanser Vakfı yararına düzenlenen konserine katkı koymak üzere ülkemizde bulunan Koro Şefi Mete Gökçe ise, Ada Işığı Çocuk Korosu ile ilgili duygularını paylaştı. Koronun KKTC’deki koro müziğinin gelişmesi ve ilerlemesi açısından önemli bir rol üstlendiğini vurgulayan Gökçe, DAÜ’nün de buna katkısının önemine değindi. DAÜ’den koro eğitmenlerinin yetişmesi ile koro kültürünün yaygınlaşmasını arzu ettiğini bildiren Gökçe, mevcut çocuk korosunun yanı sıra bir gençlik korosunun da kurulmasını diledi. Gökçe, “Koronun kültürleşmesi için, farklı eğitmenler yetişmeli, artarak gelişmeli ve devamı sağlanmalı.” dedi.

Ada Işığı programının söz konusu bölümü 21 Haziran 2015 Pazar günü, 17.00 – 17.45 saatleri arasında SİM TV kanalında yayınlanacaktır

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.