1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. DAÜ Hukuk Fakültesi öğretim üyesinin başarısı
DAÜ Hukuk Fakültesi öğretim üyesinin başarısı

DAÜ Hukuk Fakültesi öğretim üyesinin başarısı

Yrd. Doç. Dr. Can Azer tarafından yazılan ve SSCI tarafından taranan Amme İdaresi Dergisinin 46. cildinde basılan “KKTC’de Bilgi Edinme Hakkına İlişkin Problemler ve Çözüm Önerileri” başlıklı makale, İngilizceye çevrilerek yeniden basıldı.

A+A-

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Hukuk Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Can Azer tarafından yazılan ve Social Sciences Citation Index (SSCI) tarafından taranan  Amme İdaresi Dergisinin 46. cildinde basılan “KKTC’de Bilgi Edinme Hakkına İlişkin Problemler ve Çözüm Önerileri” başlıklı makale, bu alanda yazılmış ilk makale olması ve literatüre yaptığı katkılardan ötürü İngilizceye çevrilerek yeniden basıldı.

Bu alanda başka çalışmaları olan, ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Bilgi Edinme Değerlendirme Kurulu’nda da üye olarak görev yapan Yrd. Doç. Dr. Azer’in “KKTC’de Bilgi Edinme Hakkına İlişkin Problemler ve Çözüm Önerileri” başlıklı makalesi, KKTC’de yer alan bir temel hakkı doğrudan doğruya incelemesi ve bunun da literatürde çok az sayıda yapılmasından ötürü İngilizce çevirisiyle “The Right to Information in the TRNC: Problems and Solutions” adı altında tekrar basıldı. Makale KKTC’de yer alan bir temel hakkın “TRNC” adıyla uluslararası eğitim arenasına sunulmuş olması bakımından da ayrı bir önem taşımaktadır.  Ayrı bası olarak gerçekleştirilen söz konusu makale, yayıncı kuruluş tarafından Avrupa ve Türkiye’de eğitim veren birçok üniversite ve enstitülere gönderilerek öğrenci ve araştırmacıların hizmetine sunuldu. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.