1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Değirmenlik cinayetinin sanığı mahkum edildi
Değirmenlik cinayetinin sanığı mahkum edildi

Değirmenlik cinayetinin sanığı mahkum edildi

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde eşi Necla Çağdaşoğulları’nı öldürmekten dolayı yargılanan Ördel Çağdaşoğulları, adam öldürmek başta olmak üzere yargılandığı 10 davadan suçlu bulup mahkûm edildi.

A+A-

(Kamalı Haber)

Başkan Ömer Güran, Kıdemli Yargıç Melek Esendağlı ve Yargıç Alev Ulunay’dan oluşan heyet, sanığın öldürme kastı olmasa da eşi ile oğlu Mehmet Çadaşoğulları arasında yaşanan kavgaya dolu av tüfeği ile müdahale edip, sanığın kanunsuz bu fiilinden dolayı ölümün gerçekleştiğini belirtti.

Kararı okuyan Başkan Ömer Güran, sanığı yargılandığı 10 davadan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı. Güran,4 Ağustos tarihinde meydana gelen olayda sanığın oğlu Hayat Çağdaşoğulları’na ait tüfeği tamir ettikten sonra dolaba koymak üzereyken, eşi Necla Çağdaşoğulları ile oğlu Mehmet Çağdaşoğulları’nın tartıştığını duyduğunu, tüfeğe iki adet fişek koyup, eşine hitaben”, Toplasın eşyalarını def olsun gitsin” dediğini, bu esnada oğlunun tüfeğinin namlusunu tutup çekmek istediği esnada tüfeğin ateşlendiğini ve bacağından yaralanan Necla Çağdaşoğlları’nın öldüğünü söyledi. Güran, sanık avukatının tüfeğin kaza sonucu ateşlendiğini öne sürerek mahkemeye iki tanık dinlettiğini, tanıkların olayda kullanılan tüfeğin tek çakmak mekanizması olduğunu ve bu tür tüfeklerin darbe sonucu kendiliğinden ateşlenebileceğine dair ifade verdiklerini belirtti. Güran, tanıkların ifadesini kabul ettiklerini,olay esnasında sanığın tüfeğin tetiğine basmadığına bulgu yaptıklarını dile getirdi.Güran,sanığın tetiğe basmamasının meydana gelen ölümde sorumluluğunu ortadan kaldırmadığını, ölüm olayından önce sanığın kanunsuz bir fiille tüfeği doldurup, olay alanına getirdiğini ve sonuç olarak kavgaya dolu tüfekle müdahale eden sanığın, ölüm olayının gerçekleşmesine neden olduğunu söyledi. Güran, fasıl 154 ceza yasasında adam öldürme suçunun irade ile ve gayri irade altında işlenen suçlar olarak değerlendirildiğini, bu olayda sanığın öldürme niyeti olmasa da ölümden önce kanunsuz fiil işleyerek olay mahalline dolu tüfek getirdiğini ve ölüme sebep olduğunu dile getirdi. Güran, sanığın yaptığı kanunsuz fiil sonucu meydana gelen ölümden sorumlu olduğunu ifade ederek, sanığı yargılandığı adam öldürme başta olmak üzere 10 davadan suçlu bulup mahkum ettiklerini söyledi. Güran,sanığa verilecek cezanın ise 26 Aralık yarın (bugün) açıklanacağını belirtti. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.