1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Denktaş açıkladı: "Telekomünikasyon Dairesi için kamu-özel ortaklığı"
Denktaş açıkladı: "Telekomünikasyon Dairesi için kamu-özel ortaklığı"

Denktaş açıkladı: "Telekomünikasyon Dairesi için kamu-özel ortaklığı"

Kıbrıs Türk Telekomünikasyon Dairesi Çalışanları Sendikası (Tel-Sen), Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’ı ziyaret etti.

A+A-

Başbakan Yardımcılığı’ndan yapılan açıklamaya göre, TC-KKTC Ekonomik ve Mali İşbirliği Protokolü içerisinde Telekomünikasyon Dairesi’nin; “özerkleşmesi, özelleştirilmesi, yap-işlet-devret veya gelir paylaşımı” adı altında bir takım spekülasyonların sürmesinin çalışanları huzursuz ettiğine dikkati çeken Tel-Sen Başkanı Tamay Soysan, hem bu endişeleri ortadan kaldırmak, hem de ilgili Bakanlıklarla istişare de bulunmak için ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.

Telekomünikasyon Dairesi’nin çok değerli bir alt yapıya sahip olduğunun altını çizen Soysan; “Esas temel istencimiz Telefon Dairesi’nin gerek yeniden yapılandırılması, gerekse kamu-özel ortaklığı kurulması ile ilgili tartışmalarda mutlaka dairenin varlığını korumak” diye konuştu.

Soysan, yapılacak tartışmalarda yine Telekomünikasyon Dairesi’nin 40-45 yıl içerisinde elde ettiği bu alt yapıyı devletin elinde kalacak şekilde ve bir gelir paylaşımı düzeyinde ortaklığın kurulmasının tartışılması gerektiğini de ifade etti.

DENKTAŞ: “PROTOKOLDE GELİR PAYLAŞIMI VAR”

Ekonomik ve Mali İşbirliği Protokolü’nün içerisinde Telekomünikasyon Dairesi ile ilgili yazılı bir maddenin varlığını doğrulayan Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, bunun “gelir paylaşımı” doğrultusunda yer aldığını belirtti.

Denktaş, sendika yetkililerine, Telefon Dairesi ile ilgili sorunların aşılması noktasında birlikte hareket etme çağrısını yineledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.