1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Denktaş: “Beni 5 milyon Euro rüşvet almakla suçladılar”
Denktaş: “Beni 5 milyon Euro rüşvet almakla suçladılar”

Denktaş: “Beni 5 milyon Euro rüşvet almakla suçladılar”

Meclis kürsüsünden “Beni 5 milyon Euro rüşvet almakla suçladılar” diyen Denktaş, paranın nerede olduğunu sordu

A+A-

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Serdar Denktaş, Meclisin dünkü birleşiminde yaptığı konuşmada, kendisini 5 milyon Euro rüşvet almakla suçlanlara seslendi. Denktaş “eğer bu rüşveti almışsam bari nerede olduğunu söylesinler de alıp borçları ödeyim”dedi.

Denktaş, rüşvet iddiasının, Türkiye Yardım Heyeti’nden yayıldığını iddia etti.

Serdar Denktaş şöyle dedi:

“Atlas Havayolları’ndan, ödenecek meblağdan rüşvet alacakmışım ve bu yüzden ortaya koyduğumuz öneri reddedilmiş. Atlas Havayolları yönetimine CAS ile çalışma önerisi götürünce Atlas, devletten alacaklarını CAS’a devredecek. CAS da bunun karşılığında bir süre boyunca hesaplanarak Atlas Hava Yolları’na ye hizmetleri verecekti. CAS’ın orta vadede eski gücüne ulaşmasını sağlayacak olan girişim bu şekilde engellendi. Çünkü bu konuda elde edilecek bir başarı KHTY becereksizliğini gözler önüne serecekti. CAS buna rağmen hala ayakta ve tüm engellemelere rağmen tekelciliği önlemeye çalışıyor.  Bu konuda rüşvet aldığım ve ödeneğin bu nedenle reddedildiği söyleniyor. Bu konuda yeni hükümetin Başbakanlık ve Maliye komitesini göreve davet ediyorum. Bu iddianın kaynağı TC Büyükelçiliğidir.”

Çekinecek birşeyim yok

Denktaş, susmayacağını ifade ederek sözlerine devam etti: 

“Bu çirkinliklere son vermedikleri sürece başım dik her söylemelerine karşılık vereceğimden, çekinecek hiçbir şeyim olmadığından, komplolarıyla beni sindirmeye çalışmaktan onları vazgeçinceye kadar her türlü iddiayı cevaplamaktan vazgeçmeyeceğim.

Bir diğer iddia da Ercan Havaalanı ile ilgilidir. Önceleri Ercan sözleşmesini iptal etmek istememin rüşvet olduğunu yayarken, CTP’nin bu ihaleyi iptale yanaşmaması sonucu bakanlıktan istifa etmemle birlikte 5 milyon Euro rüşvet aldığımın, dekontun TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önünde olduğu ve bu yüzden bakanlıktan istifa etmek zorunda kaldığım yönünde dedikodu yaptılar. Amaçlarının şahsımı ve kararlarımı itibarsızlaştırmak olduğunun fakrındayım.” 

Denktaş bu paranın hangi bankada olduğunu öğrenmek istediğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:    

“İş bu raddeye vardıktan sonra o dekontu rica ediyorum. O dekont vasıtası ile paranın hangi banka da olduğunu öğrenir o bankaya gider bu parayı çeker partinin ve kendimin borçlarını kapatırım.” 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum