1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Denktaş: "Elcil, KTÖS'ün en büyük şansızlığıdır"
Denktaş: "Elcil, KTÖS'ün en büyük şansızlığıdır"

Denktaş: "Elcil, KTÖS'ün en büyük şansızlığıdır"

Demokrat Parti Ulusal Güçler (DP-UG) Genel Başkanı Serdar Denktaş, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil'in açıklamalarına tepki gösterdi.

A+A-

DP-UG Genel Başkanı Serdar Denktaş, KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil'in açıklamalarına sert bir şekilde yanıt verdi.

Denktaş, Elcil'e "Şener Elcil, Kıbrıs Türk’lerinin gerek var olma mücadelesinde gerekse demokrasi mücadelesinde hep ön saflarda olmuş Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nın en büyük şansızlığıdır." diyerek ağır bir eleştiride bulundu.

Serdar Denktaş'ın açıklamaları şöyle:

"Şener Elcil, Kıbrıs Türk’lerinin gerek var olma mücadelesinde gerekse demokrasi mücadelesinde hep ön saflarda olmuş Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nın en büyük şansızlığıdır.

Şener Elcil geçtiğimiz günlerde önce basına yaptığı yazılı bir açıklama arkasından da  KTÖS adına verilen paralı ilanla Kıbrıs Türk demokrasisine ve iradesine sahip çıkmak ve bugün var olan kabul edilemez duruma dikkat çekmek için atmış olduğum adıma saldırmış, arkasından da KKTC seçmenin iradesini yansıtan Yüce Meclis’imizle ilgili, hiçbir demokratın, hiçbir ilericinin, demokrasiye saygısı olan hiçbir bireyin kabul edemeyeceği açıklamalarda bulunmuştur.

Bu açıklamaların ne demokrasiye, ne barışa ne de çözüme hiçbir katkısı yoktur. Elcil içinde taşıdığı duyguları her fırsatta, Kıbrıs Türk demokrasisini ve onun kurumlarını itibarsızlaştırmak ve değersizleştirmek  için gelişi güzel açıklarken, diğer yandan da kendisini “demokrasi  havarisi”  kimliğiyle pazarlamaya çalışmaktadır.  Halbuki davranış ve açıklamalarıyla tek yaptığı halkımızın demokrasimize ve demokratik kurumlarımıza olan saygı ve güvenini  yitirmesini teşvik etmektir.

Elcil, eğer gerçekten bir demokrat ise,   bir an önce kendi eylem ve açıklamalarının nelere sebep olduğunu gözden geçirmelidir.

Şener Elcil bu ülkede “statükonun”  en belirgin temsilcisidir.  Elcil, halkımınız talep ettiği değişimin önündeki engellerden bir tanesidir.  Eğitim sisteminde gerekli olan değişimin önünde sürekli engel olan; velileri ve Eğitim Bakanlığını sürekli grev tehditleriyle sindirmeye çalışan, çocuklarımızın eğitim hakkına engel olan Elcil, önce kendi statükoculuğundan kurtulmalıdır.

KTÖS tarihi Kıbrıs Türklerin tarihinin yansımasıdır. Kıbrıs Türk halkı Bir yanda var olma mücadelesi verirken diğer yanda sürekli bir demokratikleşme mücadelesi vermiş ve öğretmenlerimiz her iki mücadelenin de her zaman en ön saflarında bulunmuşlardır.

Sayın Elcil maalesef hala daha “Türkiye karşıtlığıyla”,  Kıbrıs Türk demokrasisine ve seçmen iradesine  sahip çıkmak arasındaki farkı anlayamamıştır.

DPUG Genel Başkanı olarak;  Kıbrıs Türk halkının demokrasisinin sürekli gelişmesine; demokratik  kurumlarına,  her kesimden ve herkesin saygı göstermesi için mücadeleme devam edeceğimi, Şener Elcil’in de demokrasimize ve  demokrasimizin  kurumlarına saygı gösterene dek karşısında duracağımı bir kez daha kamuoyunun bilgisine getiririm."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.