1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Denktaş, hemşirelerin sorunlarını dinledi
Denktaş, hemşirelerin sorunlarını dinledi

Denktaş, hemşirelerin sorunlarını dinledi

Hemşirelerin sorunları, dün akşam, Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda ele alındı.

A+A-

Hemşirelerin sorunları, dün akşam, Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı’nda gerçekleştirilen toplantıda ele alındı.

Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre toplantıya, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu,  Başbakan Yardımcılığı ve Maliye Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Havutçu, Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Kemal Deniz Dana, Bütçe Dairesi Müdürü Cengiz Çoli ile Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Ali Özgöçmen ve sendika yönetimi katıldı.

Toplantıda, Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası Başkanı Ali Özgöçmen, sendikanın taleplerini ortaya koydu.

Özgöçmen Ramazan Bayramı’nda verilen idari tatilin çalışma saatlerinde eşitsizliğe yol açtığını, normal mesai çalışanın işe gelmeyerek mesai doldururken, vardiya çalışanın çalışma saatlerinde bir değişiklik olmadığını söyleyerek bu eşitsizliğin düzeltilmesini istedi.

Toplantıda, “personel istihdamı, ek mesailerin yasanın gerektirdiği şekilde en kısa sürede ödenmesi, geçici çalışanlara vardiya tahsisatının ödenmesi ve Kamu Çalışanlarının Aylık (maaş+ücret) ve Diğer Ödeneklerinin Düzenlenmesi Yasası   mağdurlarının konuları” ele alınırken, sendika, Hemşireler Birliği Yasa Tasarısı’nın Meclis’ten ivedilikle onaylanmasını talep etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.