1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Denktaş: “Sayıştay artık bizi de denetleyecek”
Denktaş: “Sayıştay artık bizi de denetleyecek”

Denktaş: “Sayıştay artık bizi de denetleyecek”

Demokrat Parti’de Ramazan Bayramı çerçevesinde düzenlenen bayramlaşma, dün Gazimağusa, bugün de Girne’de gerçekleştirildi.

A+A-

Demokrat Parti’de Ramazan Bayramı çerçevesinde düzenlenen bayramlaşma, dün Gazimağusa, bugün de Girne’de  gerçekleştirildi.

DP’den yapılan açıklamaya göre, bayramlaşma etkinliklerine, Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Hüseyin Avkıran Alanlı, Gazimağusa İlçe Başkanı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Genel Sekreter Mehmet Erol Aktoprak, Maliye Bakanlığı Genel Koordinatörü Çelebi Ilık, Kadın Örgütü Başkanı Esen Yalın Aktoprak, bürokratlar, parti üst düzey yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.

DP Gazimağusa İlçe Binasında yer alan bayramlaşma sonrasında DP heyeti, Gazimağusa’ya bağlı bölgeleri ziyaret ederek halkın bayramını da kutladı, sorunlar dinlendi, hükümet çalışmaları hakkında vatandaşı bilgilendirdi.

Ziyaretlerde bazı yerlerde Meclis’te bulunan diğer partilerden milletvekilleri ile de karşılaşan Demokrat Parti heyeti, diğer partililerle birlikte vatandaşların sorunlarını dinledi.

1467890439.jpg

DENKTAŞ, HÜKÜMETİN İCRAATLARINI ANLATTI…

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda, hükümetin iki aylık sürede hayata geçirdiği icraatlar hakkında bilgi verdi.

İki aylık UBP-DP koalisyonun maaşlar dâhil piyasaya aktardığı paranın miktarına değinen Denktaş, geçmiş borçların, büyük çoğunlukla ödendiğinin altını çizdi. Denktaş, narenciyede geçmişe yönelik hiç borç kalmadığını, esnafın ve müteahhitlerin borçlarının ödenmeye başladığını, beş dönem geriden ödenmekte olan çiğ süt bedellerinin bugün itibarıyla iki döneme indiğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş,  özerk olsun ve kendilerini de denetlesinler diye Sayıştay yasasını değiştirdiklerini vurguladı ve Sayıştayın artık kendilerini de denetleyeceğini belirtti.

“SAĞLIK SEKTÖRÜNDE İYİLEŞTİRME. HEMŞİRE ALIMI VE YENİ DOKTORLARIN MAAŞLARININ DÜZENLENMESİ”

Ülkenin en önemli sorunlarının yer aldığı sağlık sektörünü rahatlatacak adımlar atıldığına dikkati çeken Serdar Denktaş, yüz hemşire alımının başladığını, düşük olan yeni doktorların maaşlarının yükseltildiğini, yine beş ay geride olan ek mesailerin üç aya indirildiğini ve Ağustos ayında geriye dönük hiçbir şey kalmayacağının söyledi.

Denktaş, vergi kayıp kaçaklarını önlemek için de bir takım önlemler aldıklarını, yılsonundan önce bütün “maliyenin” otomasyon sisteme geçeceğini dile getirerek, “iki ay içerisinde yapabildiğimiz çalışmalar bunlar. Daha da iyiye gidecek” dedi.

1467890461.jpg

“HÜKÜMETTE UYUMU ÇOK İYİ”

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, hükümette partilerin uyumunun çok iyi olduğunun altını çizerken, böyle devam ederek halkın da özlediği istikrarın yeniden tesis edileceğine inanç belirtti.

ATAOĞLU: “BAYRAMLARIN DÜNYANIN HER KÖŞESİNDE BAYRAM GİBİ YAŞANMASINI TEMENNİ EDİYORUM”

DP Gazimağusa İlçe Başkanı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, on bir ayın sultanı olan Ramazan ayını geride bırakan inananlar olarak Ramazan Bayramı’na kavuşmuş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, tüm halkın ve İslam aleminin bayramını kutladı.

Bayramların dünyanın her köşesinde bayram gibi yaşanması temennisinde bulunan Ataoğlu, Ramazan Bayramının da dünyada özlenilen barış ve huzur ortamına vesile olmasını diledi.  

Gazimağusa İlçe Başkanı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu son olarak, birlik ve beraberlik için çağrıda bulunurken “küskünlük ve dargınlıklar son bulsun” dedi.

1467890363.jpg

BEROVA: “BAYRAMLAR, KARDEŞLİK VE DAYANIŞMA İKLİMİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN BİR FIRSATTIR”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova da, halkın ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutladı.

Bayramların, kardeşlik ve dayanışma iklimini güçlendirmek, hoşgörüyü sağlamak, küskünlükleri ortadan kaldırmak için en önemli fırsat ve vesileler olduğuna dikkati çeken Berova, Türkiye ve Dünya’da yaşanan üzücü olaylar ve saldırılar nedeniyle bu bayramın buruk kutlandığın söyledi, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, İslâm camiasının Ramazan Bayramı’nı tebrik ederek, hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

1467890373.jpg

1467890405.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.