1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Denktaş'tan uyarı: “Çocukların eğitim haklarını ellerinden almayalım”
Denktaş'tan uyarı: “Çocukların eğitim haklarını ellerinden almayalım”

Denktaş'tan uyarı: “Çocukların eğitim haklarını ellerinden almayalım”

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Tahir Gökçebel başkanlığındaki Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) heyetini kabul ederek, bir süre görüştü.

A+A-

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş, Tahir Gökçebel başkanlığındaki Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) heyetini kabul ederek, bir süre görüştü.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, bugün öğle saatlerinde gerçekleştirilen görüşmede KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, öğretmenlerin yasal hakkı olan ve ders yılı başında ödenmesi gereken hazırlık ödeneklerinin hala ödenmemesi ve “Sınıf Geçme Sınav Tüzüğü” konuları başta olmak üzere bir çok sıkıntılarının olduğunu kaydetti.

Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Denktaş’tan sorunların çözümü konusunda ivedilik göstermelerini isteyen Gökçebel, “En büyük hassasiyet biz Öğretmenlerdedir. Bizim için de her Çocuk Özeldir. Ancak inanın tıkandık” dedi.

Tahir Gökçebel, öğretmenlerin ve eğitimin sorunlarının artık dayanılmaz noktaya ulaştığını belirterek, zorlandıkları çok daha fazla konu bulunduğunu, bu yüzden ivedilik istenen konuların daha fazla zaman kaybına uğramasına tahammüllerinin kalmadığını söyledi.

Kendilerini siyaset yapmakla suçlayanların aslında yasal uzlaşı çerçevesinden uzak olduğunu savunan Gökçebel, grev konusunda en hassas sendikaların başında geldiklerini söyledi ve şunları kaydetti:

“Dikkat edin yönetime geldiğimiz 5 yıllık dönemde grevlerimiz sayılıdır. Kaosa hiçbir dönem oynamadık. Bu dönem içerisinde iki genel grev yaptık, çünkü çocuklar hepimizin çocuğudur. CTP’li Maliye Bakanları’nın ortaya koyduğu politikalar ülkeyi iflasa sürükledi. Bu veya şu partiye karşı özellikle bir tavır ve önyargı içinde bulunmadık ancak iki dönem CTP’li Maliye Bakanları’nın ortaya koyduğu politikalarla ülke iflasa sürüklendi. CTP ve diğer partilerden hükümet döneminde hiçbir farklılık görmedik. Bilakis daha fazla sıkıntı yaşadığımız oldu. Mesela iki dönemdir Maliye Bakanları’nın ortaya koyduğu politikalar ülkeyi iflasa sürükledi. Hesap makinesi ile eğitim bölünemez.”

DENKTAŞ

KTOEÖS’ün sıkıntı ve taleplerini dinledikten sonra konuşan Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş ise, “tüm sorunlara rağmen çocukların eğitim haklarının ellerinden alınmamasını” ve grev konusunda hassasiyet gösterilmesini istedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.