1. YAZARLAR

  2. Levent Özadam

  3. Devletin itibarı 800 TL mi?
Levent Özadam

Levent Özadam

Haberdar Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Devletin itibarı 800 TL mi?

A+A-

Dün güne aslında iyi başlamıştık…

Önce bir duş, sonra güzel bir kahvaltı olmazsa olmazlarımdır.

Sabahın serinliğinde  arabaya bindik ve şarkı söyleye söyleye gittik kanala.

Programa başlamadan önce gazeteleri hızla tararım. Kendimce işaretlerim bazı haberleri…

Sabah neşem oraya kadarmış!

İzmir Konsolosumuz sabah zevkimin tam manasıyla içine etti!

Kıbrıs Gazetesi de ön sayfadan yayınlamış.

Konsolos efendi işten eve bisikletiyle gidermiş.

Bir yıldır da makam aracı olmadığı için, çoğu işlerini bisikletle halledermiş…

Nedeni ise aracın tamiratı 800 TL’lik paranın bulunamayışıymış!

Gelin de sinir olmayın, sabahın köründe.

800 TL için devletin itibarı bu şekilde ayaklar altına alınıyorsa, artık birilerinin ciddi ciddi düşünmesi, hatta o koltuklarda niçin oturulduğunu kendilerine sorması lazım.


Programdan sonra ofise gittim ve ilk işim İzmir Konsolosu Uğur Umar’ın telefonunu bulmak oldu.

Aradım ve ‘ şu anda hastanede bir ziyaretiyim size döneceğim…”

Sağ olsun sözünde durdu ve bir saat kadar sonra da aradı…

Kendisine ilk sözüm şu oldu;

“Lütfen bana bir hesap numarası verin de makam aracınızın 800 TL’lik tamir parasını yatırayım…”

Böyle bir haberle niçin devletin itibarının ayaklar altına alındığını sordum.

Uğur bey, 2011 Ağustos ayında başlamış göreve.

800 TL’lik tamir parası konusunda her hangi bir açıklama yapmadığını iddia etti.

Hadi, bunu söylemedi peki bu haberi kim yaptırdı?

Elbette kendisi!


Aslında olay tamamen bir duygu sömürüsü.

KKTC’den kendi BMW aracını götürmüş ve bir çok etkinlikte onu kullanıyor.

Hatta konsolosluk plakası bile taktırmış.

Peki böyle bir haber yaptırarak, devleti küçük düşürmenin anlamı nedir söyler misiniz?

Bisiklet sürerken resmini göndermiş ve birileri kanalıyla gazeteye göndermiş, resimde de hiç hoş olmayan bir şekilde sırıtıyor!

Sanki devleti rezil edecek diye, büyük bir zevk içinde…


Sözümüz ilgili bakan Özgürgün’edir;

Bu arkadaş orada yılda birkaç etkinlik için KKTC devletinden ayda 4 bin Euro’nun üzerinde para almaktadır.

Ulaşım dahil bütün bir çok masrafını da bu ülkenin halkı ödemektedir.

Bütün dünyanın önünde de KKTC devletini küçük düşürüp, ‘bisiklete binen konsolos’ unvanı almak için bu ülkeyi rencide etmesinin bir cezası olmalıdır…

Bakanların sözlerinin geçmediği bir ülkede, bu devlete kimsenin ne saygısı ne sevgisi ne de güveni olur…

Lütfen gerekeni yerine getiriniz!

İzmir konsolosluğu da dahil bütün dış temsilcilikleri mercek altına almanız artık kaçınılmazdır…

levent1.jpg

 

Okur Görüşü

“Hatalı pullar imha edildi mi?

“Sevgili Levent Bey Kardeşim, nasılsın? Öncelikle yazılarını zevkle okuduğumu ifade etmek istiyorum. Son olarak Pul yolsuzluğu ile yazmış olduğun yazına ek olarak bir şey hatırlatmak isterim. Dünyada hatalı veya benzeri özürlü olarak basılmış olan pullar çok değerli kabul edilerek pul koleksiyoncuları tarafından yüksek meblağlara alınıp ticareti yapılmaktadır. Bahse konu pulların imhasında da gerekli özenin gösterilmesi gerekmektedir ki KKTC'de bulunan pul simsarları bu durumdan yararlanamasınlar. Töğmet altında bırakmak gibi olmasın ama eski bir Posta Dairesi Müdürü halen bu pullarla ilgilenmektedir. Çalışmalarında başarılar dilerim…”

(Ahmet M- Mağusa)

 

MESAJ KUTUSU

Sayın Hasan HASİPOĞLU, Gönyeli örgütünün ikiye bölünüp bir tanesinin başına sizin geçeceğiniz yönündeki haberler partililer arasında ayyuka çıktı. Böylelikle vekillik şansınızın da yüksek olacağı söyleniyor. Ancak evdeki hesap çarşıya uymayabilir bizden uyarması.

Sayın Günay ÖZAN, Lefkoşa’da Muammer Yağcıoğlu sokakta akşamları bir saatten sonra bölge halkının hoşlanmadığı şeyler oluyormuş. Özellikle gençler meydanı boş bulup eylemlerinde epey abartıyormuş, bilginize sunulur.

Sayın Sunat ATUN, Mağusa’da Asbus Ltd. adlı şirket maşallah bütün hurdalarını Gülseren plajı ile serbest bölge arısındaki kıyıya boşalmış ve çevre felaketi yaşanıyormuş. Bir bakın bakalım bu şirketin izinleri yenilenmiş mi?

Sayın Derviş EROĞLU, yıllardır dava arkadaşlığı yaptığınız İsmet Kotak’a ilgisizliğiniz anladığımız kadarıyla aileyi epey üzmüşe benziyor. İnsan bir telefon açar da hal hatır sorardı. Siz böyle şeyleri kaçırmazdınız ama…

Sayın Suphi HÜDAOĞLU, insan hiç hangi dönem hangi sağlık bakanı görev yaptı araştırmadan çok önemli bir açıklama yapar mı? Hem odaya gölge düşürdünüz hem de Arabacıoğlu’nu çok üzdünüz, umarız gecikmeden gönlünü alırsınız.

Sayın Cemal BİREN, Pulya festivalinde dönercilerin etleri eski olduğundan dolayı temel sağlık hizmetleri ekiplerince 2 gece toplatılmış. Acaba sizin zabıtalarınız festival boyunca hiç vatandaşın sağlığını düşünüp denetim yaptı mı, çok sayıda tepki var…

Sayın Zihni ÖZERGİN, Başhekim yardımcısı olarak hastanede kendi cebinizden adam getirip bahçede su kuyusu açtırmak için araştırma yaptığınızı öğrendik. Tebrik eder başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz…

Sayın Oğuz KÖSE,  Bakanlık bazı hemşirelerin çalışma saatlerini doldurmadan ful ek mesai aldıkları konusunda araştırmasını tamamladı. Şimdi ne olacak acaba? Bu konularda hiç açıklama yapmamanız dikkatlerden kaçmadı, bilesiniz.

Sayın Oktay KAYALP, özellikle sosyal konutlar bölgesinde bazı kişilerin evlerinin önlerinde ya da yanlarında bulunan boş arazilere garaj yapmalarına göz yumduğunuz, bazı kişilere ise izin vermediğiniz şikayetleri var, umarız doğru değildir…

Sayın Şahap AŞIKOĞLU, dünkü yemek tarifi mesajı bayanları galayana getirdi, şimdi tarif isteyenlerin sayısı arttı. Herkes bu akşam menüde ne olduğunu soruyor. Ayıklayın bakalım pirincin taşlarını…

Sayın Erdal BARUT, Teknecik santralı konusunda sesinizi çıkarmakta biraz geç kalmadınız mı? Bölge halkını zamanında sokaklara dökseniz bu sorun çoktan çözülür, yemyeşil araziler griye çalmazdı.

Sayın Ahmet BENLİ, dün belediyenize bir şikayete gelen vatandaş kovulduğundan şikayet etti ve kulaklarımıza inanamadık. Hadi bazı belediyelerde magandaların olduğunu bilirdik de sizden hiç ummazdık doğrusu.

Sayın Hüseyin ÖZGÜRGÜN, İzmir konsolosumuz maşallah bizi el aleme rezil etti. Dış temsilcilikler ve konsoloslar ne iş yapar artık masaya yatırma zamanı gelmedi mi?

Sayın Mustafa YEŞİL, muhterem validenizi kaybettiğinizi üzüntü ile öğrendik. Merhumeye Tanrı’dan rahmet size ve aileye başsağlığı dileriz. Allah geride kalanlara sağlıklı uzun ömürler versin.

Sayın Günay ÇERKEZ, eşel mobil konusunda yanlış yoldasınız ve çalışanların büyük öfkesini alıyorsunuz. Vatandaşın geliri düştükçe piyasaların ne hale geleceğini hiç mi tahmin edemiyorsunuz?

Sayın Sümer AYGIN, Girne kalesinin arka sokağında üç adet elektrik direğindeki lambanın yanmadığından haberiniz var mı? Ya da karanlıkta orada neler dönüyor biliyor musunuz? Ama biz Lefkoşalı olarak biliyoruz…

Sayın Kemal ALTUNCUOĞLU, yine Ankara yollarına düşmüş ve Beşir Atalay’dan bir randevu kopartmışsınız. Yanınızdaki iki çanta dolusu evrakın ne olduğu merak konusu olmuş, birileri takipte haberiniz olsun.

Sayın Mustafa GÖÇER, TC kimliğiniz var diye bir bakanlıkta başınıza gelmeyen kalmamış.İyi de sizi apar topar gemiye bindirip yurt dışı yapmamışlar. Geçmiş olsun diyoruz…

Sayın Dursun OĞUZ, bu millet siyaseti ne kadar çok seviyor böyle? Her yerde duymuştuk da mezarlıkta da siyaset tartışmasına ilk kez şahit olduk. Mağusalılar’dan korkulur doğrusu…

Sayın Anıl KAYA, uzun süren ABD gezisi nihayet sonlanmış ve adaya dönmüşsünüz. Bu yurt dışı gezilerinden sonra bir şeyler olacak ama biz bile daha tahmin edemedik. Artık renginizi belli etmenin zamanı gelmedi mi?

levent2.jpg

Günün Fıkarası : Islık

İki kadın birlikte hipermarketten çıkmışlar yüzlerce araba arasından kendilerinkini ararken kadınlardan birincisi ıslık çalmış, parktaki arabasının farları yanıp sönmüş ve kornası bir kere çalıp "Buradayım" mesajını vermiş.. 
"Harika" demiş diğer kadın.. "Çok rahat bir şey.. Nereden aldın?" 
"Kolejde tanıştık" demiş, kadın.. 
"İçinde kocam var!."

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.