1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Devletin yapamadığını LTB yapıyor!
Devletin yapamadığını LTB yapıyor!

Devletin yapamadığını LTB yapıyor!

Harmancı, sivil toplum örgütlerinin girişimleri sonucu büyük özveriyle faaliyet gösteren Kadın Sığınma Evi’nin kapatılması sonrası belediye olarak inisiyatif alacaklarını ve ağustos ayı içerisinde kadın sığınma evi açacaklarını duyurdu.

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, sivil toplum örgütlerinin girişimleri sonucu büyük özveriyle faaliyet gösteren Kadın Sığınma Evi’nin kapatılması sonrası belediye olarak inisiyatif alacaklarını ve ağustos ayı içerisinde kadın sığınma evi açacaklarını duyurdu.

LTB’den yapılan açıklamaya göre,  Harmancı, konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Gürdal Hüdaoğlu’ndan devletin tüm birimleri ile bir koordinasyon yapmak için toplantı talep etti.

Söz konusu toplantının önümüzdeki hafta içerisinde gerçekleşmesini beklediklerini söyleyen Harmancı, kadın sığınma evinin fonksiyonlarını doğru oluşturmak için, İçişleri Bakanlığı, Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı ve Polis örgütüyle işbirliği yapılmasının gerekliliğine dikkat çekti.

LTB Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu’nun kadın sığınma evinin işleyiş ve fonksiyonlarına ilişkin yoğun bir çalışma yürüttüğünü belirten LTB Başkanı Mehmet Harmancı, belirledikleri evde bazı ek tadilatlara ihtiyaç duyulduğunu, bunları da kısa süre içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi.

Evin mefruşatları ile ilgili olarak toplumun tümüyle işbirliği içerisinde hareket edeceklerini kaydeden Harmancı, bu konuda önümüzdeki hafta içerisinde kamuoyuna çağrı yapacaklarını belirtti.

LTB Başkanı Harmancı, ayrıca toplumsal cinsiyet eşitliği alanında bir yılı aşkın süredir eğitim alan LTB çalışanlarının yanı sıra birçok gönüllü ve sivil toplum örgütünün katkılarıyla ülkede büyük bir eksiklik olan kadın sığınma evinin LTB öncülüğünde hayata geçirileceğini yineledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.