1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “Direniş Çadırı” kaldırıldı
“Direniş Çadırı” kaldırıldı

“Direniş Çadırı” kaldırıldı

Yenierenköy Belediyesi çalışanlarının geriye dönük 1 aylık maaşları dün belediyenin hesabına yatırıldı. 5’i geçici toplam 122 personel bugün maaşlarını alacak. Çalışanın geriye dönük 2 aylık maaşı ve 13. Maaşları 15 Ocak’a kadar ödenecek.

A+A-

Duygu Alan

Yenierenköy Belediyesi, İçişleri ve Çalışma Bakanlığı ile Belediye Emekçileri Sendikası (BES) arasında önceki gün imzalanan protokol gereği, Yenierenköy Belediyesi çalışanı 122 kişinin geriye dönük 1 aylık maaşları dün itibari ile belediyenin hesabına aktarıldı.
Belediye çalışanları bugün maaşlarını alacak.

Protokole göre, Yenierenköy Belediyesi çalışanlarının geriye dönük 2 aylık maaşları ve 13. Maaşları da 15 Ocak’a kadar ödenecek.

“Direniş Çadırı” kaldırıldı

Belediye Emekçileri Sendikası (BES), Yenierenköy Belediyesi’ndeki çözümlenmeyen sorunlardan dolayı belediye çalışanları ile birlikte Cumhuriyet Meclisi önünde 22 Aralık 2015 tarihinde süresiz çadır eylemi başlatmıştı.

BES’in “Direniş Çadırı” Yenierenköy Belediyesi, İçişleri ve Çalışma Bakanlığı ile Belediye Emekçileri Sendikası (BES) arasında önceki gün protokol imzalanması sonucu önceki gün akşam saatlerinde kaldırıldı.

Protokol

İmzalanan protokol Yeni Erenköy Belediyesi çalışanlarının her ay net maaşlarından en düşükten %5, en yüksekten %30 oranında ve Belediyeden geri alacaklı olarak şekilde kesinti yapılmasını da öngörüyor.

Yalınkaya: Çalışan yeni yıla umutla girecek

Belediye Emekçileri Sendikası (BES) Genel Sekreteri Mustafa Yalınkaya, Havadis’e yaptığı açıklamada, Yenierenköy Belediyesi çalışanlarının bugün geriye dönük 1 aylık maaşlarını alacağını açıkladı.

Çalışanın alacağı 1 aylık maaş ile en azından yeni yıla tamamen parasız girmeyeceğini, Yenierenköy Belediyesi, İçişleri ve Çalışma Bakanlığı ile Belediye Emekçileri Sendikası (BES) arasında önceki gün imzalanan protokole göre de geriye dönük alacaklarını da 15 Ocak’a kadar tahsil edecekleri için 2016 yılını umutla karşılayacaklarını belirtti.

“Telefon görüşmesine şahidiz”

Yenierenköy Belediyesi çalışanlarının geriye dönük 2 aylık maaşlarının ve 13. Maaşlarının ise 15 Ocak’a kadar ödeneceğini açıklayan Mustafa Yalınkaya, şunları söyledi:

Yenierenköy Belediyesi’nde 5’i geçici toplamda 122 personel var. Çalışan 3 aydır maaş alamıyor. Yenierenköy Belediyesi, İçişleri ve Çalışma Bakanlığı ile Belediye Emekçileri Sendikası (BES) arasında önceki gün imzalanan protokol gereği 30 Aralık 2015 tarihi itibari ile geriye dönük 1 aylık maaşları belediyenin hesabına yatırıldı. Bugün itibari ile maaşları çalışana ödenecek. Yenierenköy Belediyesi çalışanlarının geriye dönük 2 aylık maaşlarının ve 13. Maaşlarının 15 Ocak’a kadar ödenecek. İçişleri ve Çalışma Bakanı Sayın Asım Akansoy ile Maliye Bakanı Sayın Birikim Özgür bu konu ile ilgili bizim önümüzde istişare etti. Telefon görüşmelerine şahidiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.