1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Dr. Fazıl Küçük Vakfı’nın düzenlediği yarışmanın ödül töreni gerçekleştirildi
Dr. Fazıl Küçük Vakfı’nın düzenlediği yarışmanın ödül töreni gerçekleştirildi

Dr. Fazıl Küçük Vakfı’nın düzenlediği yarışmanın ödül töreni gerçekleştirildi

Fazıl Küçük’ün ölümünün 32. Yıldönümü nedeniyle Dr. Fazıl Küçük Vakfı tarafından düzenlenen şiir ve kompozisyon yazma yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi.

A+A-

Arzu Köprülü

Dr. Fazıl Küçük’ün ölümünün 32. Yıldönümü nedeniyle Dr. Fazıl Küçük Vakfı tarafından düzenlenen şiir ve kompozisyon yazma yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi.

Bakanlıkta gerçekleştirilen ödül törenine, Dr. Fazıl Küçük’ün oğlu Mehmet Küçük, vakıf yetkilileri, ödül alan öğrenciler, velileri, sorumlu öğretmen ve müdürleri katıldı.

BEROVA

Ödüllerin verilmesinden önce konuşan Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, yarışmaya katılan tüm öğrencileri ve onlara yol gösteren öğretmenlerini tebrik etti.

Her toplumun içinden çıkan önemli değerler olduğunu ifade eden Berova, Dr. Fazıl Küçük’ün de Kıbrıs Türk toplumu ve tarihi için çok önemli bir şahsiyet olduğunu vurguladı.

Berova, Dr.Küçük’ü 1983 yılında KKTC’nin ilanı sırasında tanıma fırsatı bulduğunu anlatarak, “böyle büyük liderlerin geçen süre içerisinde hatırlanması ve verilen değerin anlatılması için bu tür etkinlikler lazım” dedi.

Yarışmada yer alan eserler vesilesiyle kendilerinin de büyük değerleri anımsama imkanı bulduklarını ifade eden Berova,  saygı ve şükranlarını iletti.

Liselerarası Şiir Yazma Yarışmasında dereceye girenler, okulları ve eser adları şöyle:

“1. Gökçe Maraşlı- Kurtuluş Lisesi- Doktorum. 2. Tayyibe Kötüce –Lefkoşa Türk Lisesi (LTL)- Aziz Liderim. 3. Ahmet Uçar- LTL- Kıbrıs Türkü’nün Türküsü.”

Liselerarası Kompozisyon Yazma Yarışmasında dereceye girenler, okulları ve eser adları şöyle:

“1. Gizem Öznaçar- Türk Maarif Koleji (TMK)- Koca Yürekli Nefer, 2.Ahmet Rıfkı Özlem – Bülent Ecevit Anadolu Lisesi (BEAL)- Halk İçinde Bir Lider. 3. Beril Karalım –BEAL- Liderimiz”

Ortaokullararası Şiir Yazma Yarışmasında dereceye girenler, okulları ve eser adları şöyle:

“1.Gültan Umar -TMK -Anıt Tepe’de Yasemin Kokusu. 2.Ayşenur Şahin -Canpulat Özgürlük Ortaokulu -Adı Küçük Kendi Büyük Liderim. 3. Senem Aytimur- Demokrasi Ortaokulu -Dr Fazıl Küçük”

Ortaokullararası Kompozisyon Yazma Yarışmasında dereceye girenler, okulları ve eser adları şöyle:

“1. NelinÖztüccar –Yakın Doğu Koleji (YDK)- Liderimizi Anlamak. 2. Eliz Tokay- TMK- Karanlıktaki Aydınlık. 3. Sayra Gülmezer- YDK- Gençlik Gözü ile Dr Fazıl Küçük.

1461847460.jpg

1461847461.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.