1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Dürüst: "Gelişimi ve değişimi KKTC’nin her noktasında uygulayacağız"
Dürüst: "Gelişimi ve değişimi KKTC’nin her noktasında uygulayacağız"

Dürüst: "Gelişimi ve değişimi KKTC’nin her noktasında uygulayacağız"

Dürüst, Alsancak, Sadrazamköy, Kayalar ve Akdeniz Köylerini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu, vatandaşları dinledi, bölgenin sorunları ve ihtiyaçları hakkında bilgiler aldı.

A+A-

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Alsancak, Sadrazamköy, Kayalar ve Akdeniz Köylerini ziyaret ederek, incelemelerde bulundu, vatandaşları dinledi, bölgenin sorunları ve ihtiyaçları hakkında bilgiler aldı.

Bakanlık Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Dürüst’e ziyaretleri sırasında UBP Girme Milletvekili ve Ulusal Birlik Partisi Girne İlçe Başkanı İzlem Gürçağ da eşlik etti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, bölgenin ulaşım altyapısı, taşımacılık ve özellikle Sadrazamköy’de bulunan balıkçı limanı sorunlarını incelemek üzere bölgeyi ziyaret ettiğini kaydetti.

Dürüst, bu ziyarette amacın, bölgenin ihtiyaçlarını ve sorunlarını yerinde dinlemek, yerinde görmek ve buralarda yaşayan vatandaşların hayatlarını kolaylaştırarak, yaşam kalitesini yükseltmek olduğunu belirtti.

Bakan Dürüst, bu köylerde yaşayan vatandaşların geçim kaynaklarının deniz olması gerekirken denizden uzak ve kopuk bir yaşam sürmelerinin çağa uygun olmadığını belirterek, bunun; yapılacak yeni projelerle, yapılacak alt yapı yatırımları ile çağa uygun bir hale getirilmesi gerektiğini vurguladı.

1463317409.jpg

Konu ile ilgili Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılması gereken altyapı yatırımları ve düzenlemeleri en kısa sürede hayata geçireceklerini belirten Dürüst, şunları söyledi:

“Bölgenin kalkınması ve çağa ayak uydurması adına, tecrübeli ve icraat yapmak adına gerekli tüm konularda girişim yapmaya kararlı bir Başbakan ile tüm sorunların üstesinden geleceğiz. Amacımız, köylerde yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesini kentte yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesi ile aynı paralellikte, KKTC halkına yakışır seviyelere çıkarmaktır. Bunun için hükümetimiz kararlıdır.”

Bakan Dürüst, bölgede yaptığı incelemeler sonucunda elde ettiği bilgileri, hükümet nezdinde de görüşülmek üzere Bakanlar Kurulu’na taşıyarak en kısa sürece çözümler ortaya koyacaklarını kaydetti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, hiçbir siyasi ayırım yapma noktasında olmadıklarını, her köyün, her köyde yaşayan KKTC vatandaşlarının kendileri için aynı değerde olduklarını belirterek, kalkınma ve çağın gerektiği yenilikleri, gelişimi ve değişimi KKTC’nin her noktasında uygulayacaklarını belirtti.

Dürüst, KKTC’nin her köyüne ziyaretlerinin devam edeceğini, köylerin bayındırlık ve ulaştırma alanlarındaki altyapısal durumunu inceleyerek, eksikler varsa süratle tamamlama kararlılığında olduklarını kaydetti.

1463317408.jpg

1463317411.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.