1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Dürüst: "Gökçebel, KKTC halkından özür dilesin"
Dürüst: "Gökçebel, KKTC halkından özür dilesin"

Dürüst: "Gökçebel, KKTC halkından özür dilesin"

Milli Eğitim Bakanı Dürüst KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel’in açıklamalarına cevaben Bakanlık Basın Bürosu aracılığıyla yazılı açıklama yaptı.

A+A-

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Tahir Gökçebel’in Hala Sultan İlahiyat Fakültesi ile ilgili açıklamasını esefle kınadığını belirterek, Gökçebel’i Kolej’in öğretmen ve öğrencilerinden özür dilemeye çağırdı.

Milli Eğitim Bakanı Dürüst  KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel’in açıklamalarına cevaben Bakanlık Basın Bürosu aracılığıyla yazılı açıklama yaptı.

Dürüst,  Gökçebel’in  Hala Sultan İlahiyat Koleji öğretmen ve öğrencilerine yönelik olarak,  “İlahiyat’ta geleceğin canlı bombaları yetiştiriliyor” açıklamasının talihsiz ve mesnetsiz olmaktan öte bir öğretmen için yakışık almadığını  belirterek,  Gökçebel’in sözlerini eğitimci ve Bakan olarak esefle kınadığını belirtti.

Hala Sultan İlahiyat Koleji’nin, Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği müfredat çerçevesinde, Milli Eğitim Bakanlığı’nın değerli eğitimcileri tarafından eğitim verilen değerli eğitim yuvalarından biri olduğunu kaydeden Dürüst, “KKTC’nin teminatı olan gençlerimiz bizler için aynı değere ve öneme sahiptir. Her nerede eğitim görüyorlarsa görsünler, bizler için gençlerimiz aynı değer ve aynı hassasiyet derecesine sahiptirler” ifadelerini kullandı.

“Devletin devamını sağlayacak, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı sahipsiz bırakmayacağız. Tüm çocuklarımız değerlidir, böylesi saldırılar karşısında onları korumak bizim en asli görevlerimizdendir” diyen Dürüst, Kıbrıs Türk demokratik yaşamı içerisinde büyük katkıları olduğunu düşündüğü, KKTC’nin en değerli sivil toplum örgütlerinden birisi olan KTOEÖS’ün başkanı ve en önemlisi de bir eğitimcinin böylesi bir ithamda bulunmasını kendisinin kabullenmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

Dürüst, “KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel’i, sarf etmiş olduğu mesnetsiz ve de kabul edilemez açıklamalarını, halkımızın huzuru, öğretmenlerimizin saygınlığı ve çocuklarımızın saf ve temiz dimağları adına hemen geri alarak, özde Hala Sultan İlahiyat Koleji öğretmen ve öğrencilerinden, genelde de KKTC halkından özür dilemeye davet ediyor, bir kez daha bu açıklamalardan dolayı kendilerini esefle kınadığımı kamuoyu ile paylaşırım” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.