1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Dürüst, Karadeniz’e direkt uçuşların 3 Ağustos’ta başlayacağını açıkladı
Dürüst, Karadeniz’e direkt uçuşların 3 Ağustos’ta başlayacağını açıkladı

Dürüst, Karadeniz’e direkt uçuşların 3 Ağustos’ta başlayacağını açıkladı

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Karadeniz’e direkt uçuşların 3 Ağustos’ta başlayacağını açıkladı.

A+A-

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Karadeniz’e direkt uçuşların 3 Ağustos’ta başlayacağını açıkladı.

KKTC Karadeniz Kültür Derneği aracılığı ile birçok kesimden gelen Karadeniz’e direkt uçuşların başlatılması noktasındaki talebi değerlendiren Bakan Dürüst, Pegasus yetkilileri ile varılan anlaşma neticesinde, 3 Ağustos tarihinden itibaren, haftada 3 gün Ercan’dan Karadeniz’e direkt uçuşların başlayacağını belirtti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında, Bakanlık görevine geldiği ilk günden beri, özellikle Karadenzi Kültür Derneği aracılığı ile Karadeniz’e direkt hava yolu ulaşımının açılması yönündeki istek ve talepleri değerlendirdiklerini, konu ile ilgili olarak yoğun temaslar ve görüşmeler yaptıklarını, netice olarak da Pegasus Havayolları ile mutabakata varılarak, direkt uçuşların başlatılması yönünde bir karar alındığını belirtti.

Dürüst, “KKTC’de yaşayan 18 bin Karadeniz kökenli vatandaşlarımızın ortak istenci ve talebi doğrultusunda, konuyu hemen değerlendirip, çalışmalar başlattık. Bu konuda Pegasus Havayolları yetkililerine, Karadeniz kökenli vatandaşlarımız adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

KKTC ile Karadeniz kültürünün buluşturulmasının, Karadeniz Kökenli KKTC vatandaşlarının aile bağlarının devamlılığı adına çok önemli bir adım olduğunu da vurgulayan Bakan Dürüst, Pegasus Havayolları yetkililerinin, başlatılacak direkt uçuşların sürekliliğini de göz önünde bulundurduklarına da dikkati çekti.

Dürüst, Ordu-Giresun- Ercan arasındaki direkt uçuşların başlatılmasına katkı sağlayan Türkiye Cumhuriyeti Devleti yetkililerine, TC Büyükelçiliği’ne ve Pegasus Havayolları yetkililerine teşekkür ederek, Ağustos ayında başlayacak olan seferler ile ilgili olarak ayrıntılı bilgilerin, turizm acentelerinden temin edilebileceğini belirtti.

Bakan Dürüst, KKTC’de yaşayan Karadeniz kökenli KKTC vatandaşlarına bayram öncesi sevindirici bir haber olacağını düşündüklerini belirterek, uçuşların hayırlı olmasını diledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.