1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Dürüst: “Öğretmenlerin okula gitmemesi ile ilgili sorun en geç yarına kadar çözülecek"
Dürüst: “Öğretmenlerin okula gitmemesi ile ilgili sorun en geç yarına kadar çözülecek"

Dürüst: “Öğretmenlerin okula gitmemesi ile ilgili sorun en geç yarına kadar çözülecek"

Bakan Dürüst, Şehit Ertuğrul İlkokulu’nda 14 öğretmenin okula gitmemesi, okula giden öğrencilerin evlerine geri gönderilmesi ve Eğitim Bakanlığı önünde yapılan eylemle ilgili olarak, sorunun gün içerisinde ya da en geç yarına kadar çözüleceğini söyledi.

A+A-

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, Şehit Ertuğrul İlkokulu’nda 14 öğretmenin okula gitmemesi, okula giden öğrencilerin evlerine geri gönderilmesi ve Milli Eğitim Bakanlığı önünde yapılan eylemle ilgili olarak, sorunun gün içerisinde ya da en geç yarına kadar çözüleceğini söyledi.

Bakan Dürüst, ülkede güçlü bir hükümet bulunduğunu vurgulayarak sorunun Bakanlık nezdinde, olmasa da hükümet nezdinde mutlaka çözüleceğini kaydetti.

Bakanlık Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Serhat Akpınar başkanlığındaki Kıbrıs Türk Üniversiteler Birliği yetkilileri, Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ü ziyaret etti.

Akpınar, yükseköğretimin gelişimi ile ilgili bundan sonra atılacak adımlar ve YÖDAK yasası ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak amacıyla ziyaretin gerçekleştirildiğini söyledi.

DÜRÜST

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst de, üniversitelerin KKTC’deki ekonomik ve sosyal yaşamda önemli bir yeri bulunduğuna dikkati çekti.

Dürüst, KKTC’nin siyaseten tanınmamış bir ülke olmasına rağmen üniversiteler sayesinde dünyanın birçok yerinde bilindiğini belirterek, yükseköğretimdeki sorunların çözümü konusunda politikalar geliştirilmesi gerektiğini söyledi.

Kemal Dürüst, Yüksek öğretim yasası ile ilgili olarak, YÖK ile temas halinde olunduğunu da vurguladı.

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst kabulü sırasında Şehit Ertuğrul İlkokulu’nda 14 Öğretmenin okula gitmemesi ile okula giden öğrencilerin evlerine geri gönderilmesi ve Milli Eğitim Bakanlığı önünde yapılan eylemle ilgili olarak da açıklamada bulundu.

Bakan Dürüst, sorunun gün içerisinde ya da en geç yarına kadar çözüleceğini söyledi.

Dürüst, “Velileri kucaklıyorum onların feryatlarını duyurmak için burada olduklarını biliyorum. Onların feryatlarını duyuyorum dedi.

Olayları tırmandırmamak adına eylemlere ve eleştirilere cevap vermediğini kaydeden Bakan Dürüst, “Devlet adına alınan kararlara dernek de olsanız birlik de olsanız uymanız gerekir” dedi.

Bakan Dürüst, tarafları soruna akılcı yolla çözüm bulmaları ve çocukların eğitimlerini aksatmamaları konusunda uyardı.

Dürüst, ülkede güçlü bir hükümet bulunduğunu vurgulayarak sorunun Bakanlık nezdinde, olmasa da hükümet nezdinde mutlaka çözüleceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.