1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Dürüst: "Seyrüsefer konusu sonuçlandı ve uygulamaya geçiliyor algısı yanlış"
Dürüst: "Seyrüsefer konusu sonuçlandı ve uygulamaya geçiliyor algısı yanlış"

Dürüst: "Seyrüsefer konusu sonuçlandı ve uygulamaya geçiliyor algısı yanlış"

Dürüst, Motorlu Araç Satıcılar ve İthalatçılar Birliği, Kiralık Araç İşletmecileri Birliği, Ticaret Odası, Kar-İş, Birleşik Taksiciler Birliği ve Taksiciler Birliği yetkilileri ile bir araya gelerek seyrüsefer harçlarıyla ilgili toplantı gerçekleştirdi.

A+A-

Arzu Köprülü

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Motorlu Araç Satıcılar ve İthalatçılar Birliği, Kiralık Araç İşletmecileri Birliği, Ticaret Odası, Kar-İş, Birleşik Taksiciler Birliği ve KKTC Taksiciler Birliği yetkilileri ile bir araya gelerek seyrüsefer harçlarıyla ilgili toplantı gerçekleştirdi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantının başında konuşan Bakan Dürüst, yaklaşık 3 haftadır kamuoyunu meşgul eden seyrüsefer harçlarında yapılacak değişiklik konusunda paydaşlarla bilgi paylaşmak için bir araya geldiklerini söyledi.

“Birşeyler yapıldı, sonuçlandı ve uygulamaya geçiliyor” algısının yanlış olduğuna işaret eden Dürüst, “Öyle bir şey yok bu konu toplumun gözü önünde şeffaf bir şekilde çalışılıyor, demokratik kriterlerde değerlendiriliyor” dedi

Dürüst, bu tür reform niteliğindeki adımların kimseyi mağdur etmeyecek şekilde atılması için çalıştıklarını belirterek, konuyla ilgili aşamalar kat ettiklerini ve önümüzdeki hafta Başbakan Yardımcısı Denktaş’ın da katıldığı benzer bir toplantı yapacaklarını belirtti.

Bugün bu konudan direkt etkilenecek paydaşlarla fikir alışverişi yapacaklarını kaydeden Dürüst, her değişim yapılacağında itirazlar olduğunu, ülkede siyasetçiler statükocu diye nitelenirken bazen de statükonun değişimin kendisi olduğunu belirtti.

Dürüst, kimsenin görüşlerini kulak arkası etmeyeceklerini bu toplantıları da herkesi rahatlatacak kolaylık sağlayacak bir değişim yapmak için gerçekleştirdiklerini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.