1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Dürüst, SOS Kreş ve Anaokulu’yla, SOS Çocuk Köyü'nü ziyaret etti
Dürüst, SOS Kreş ve Anaokulu’yla, SOS Çocuk Köyü'nü ziyaret etti

Dürüst, SOS Kreş ve Anaokulu’yla, SOS Çocuk Köyü'nü ziyaret etti

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, SOS Kreş ve Anaokulu’yla, SOS Çocuk Köyü'nü ziyaret etti.

A+A-

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst, SOS Kreş ve Anaokulu’yla, SOS Çocuk Köyü'nü ziyaret etti.

Dürüst’e ziyareti sırasında,SOS Kreş ve Anaokulu Müdürü Rahme Kavaz ve SOS Çocuk Köyü program sorumlusu Ahmet Akarsu faaliyetler ve eksikler hakkında bilgi verdi.

SOS Kreş ve Anaokulu’nda sınıfları da gezen Bakan Dürüst, çocuklarla sohbet etti ve ardından da Çocuk Köyündeki evleri gezerek bilgi aldı.

SOS Kreş ve Anaokulu’yla, SOS Çocuk Köyü'nü bakanlık bürokratlarıyla gezen Kemal Dürüst daha sonra da SOS Çocuk Köyü program sorumlusu Ahmet Akarsu’yla birlikte basına açıklama yaptı.

1458551276.jpg

AKARSU

SOS Çocuk Köyü program sorumlusu Ahmet Akarsu, Bakan Dürüst’e SOS Çocuk Köyü hakkında detaylı bilgi verdiklerini belirterek, “SOS’de hizmet alanlar hepimizin çocukları” dedi.

Her zaman ciddi desteğe ihtiyaç duyduklarını dile getiren Akarsu, Dürüst’ün gösterdiği ilgiden gerçek samimiyeti gördüklerini ve gelecekte de işbirliği içerisinde olmayı umduklarını söyledi.

1458551275.jpg

DÜRÜST

Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst ise, SOS’teki çalışmaları ilk kez bu kadar detaylı gözlemleme şansı bulduğunu belirterek, tüm bakanlık bürokratlarıyla burada yapılan “kutsal ve bilimsel” çalışmaları kamuoyuna aktarmak istediklerini belirtti.

Sadece bakanlığının değil hükümetin de SOS’e destek vermesi için bu konuyu “gündem dışı olarak” Bakanlar Kuruluna taşıyacağını ifade eden Dürüst, tüm kurumları SOS’e destek olmaya çağırdı.

Dürüst, SOS’in çağdaş hizmet anlayışının kendisini çok mutlu ettiğini dile getirerek, aldığı bilgilerden çocukların ve gençlerin SOS’te topluma entegre bir yaşam sürdüğünü öğrendiğini ve verilen hizmetlerde çok etkilendiğini söyledi.

KKTC’de yaşayan her çocuğun kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Dürüst, SOS’in önünü açmanın ve çağdaş hizmet veren böylesi bir kurumun desteklenmesinin görevleri olduğunu vurguladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.