1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “Eko Turizm ve Turistik Pansiyon Seyahat Kooperatifi” kuruldu
“Eko Turizm ve Turistik Pansiyon Seyahat Kooperatifi” kuruldu

“Eko Turizm ve Turistik Pansiyon Seyahat Kooperatifi” kuruldu

Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanlığı öncülüğünde “Eko Turizm ve Turistik Pansiyon Seyahat Kooperatifi” kuruldu.

A+A-

Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanlığı öncülüğünde  “Eko Turizm ve Turistik Pansiyon Seyahat Kooperatifi” kuruldu.

Oluşturulan kooperatif ile ülkemizde faaliyet gösteren Eko Turizm İşletmeleri ve turistik pansiyonların pazarlanması, turistik işletmelerin finans ihtiyaçlarının karşılanması, ulaşımların sağlanması, lojistik ihtiyaçların giderilmesi ve turizme yönelik yöresel el sanatlarının geliştirilip  pazarlanması  amaçlanıyor.

Başbakan Yardımcılığı Müsteşarı Hüda Hüdaverdi Gaziveran’da bulunan Çiftlik Evi’nde dün Eko Turizm işletmecileri, sivil toplum örgütleri, el sanatı üreticileri, belediye yetkilileri  ve bölge muhtarlarıyla bir araya gelerek kooperatifin sağlayacağı faydalar konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Kooperatifin kurulması ile ilk olarak doğu bölgesinde faaliyet gösteren bir çok Eko turizm işletmecileri üyelik gerekliliklerini yerine getirerek kooperatife üye oldular.

Batı bölgesinde hizmet veren Eko turizm işletmecilerinin de kooperatife katılımlarını sağlamak amacı ile dün gerçekleştirilen toplantı oldukça yararlı geçti.

Toplantıya katılanlara kooperatifin kuruluş amacı ve ilkeleri ile ilgili genel bilgiler ve bunun sonucundaki kazanımlar ile ilgili bilgiler aktaran Hüdaverdi, kooperatif üyelerine Bakanlık tarafından sağlanacak lojistik destek konularında da açıklamalar da bulundu. Üyelerin eğitim ulaşım ve sertifikalandırılma konularında Bakanlıktan destek göreceğini de vurgulayan Hüdaverdi, ileriki aşamalarda sertifikalı ürünlerin satışı ve pazarlanmasınında gerçekleşeceğini söyledi.

Hüdaverdi ayrıca oluşturulacak olan Turizm Örgütü içerisinde turizm sektörünün öncü sektör olması nedeniyle, kurulan kooperatifin de her şeyin dahil edileceği bir sistemin parçası olmasını hedeflediklerini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.