1. YAZARLAR

  2. Turgut Çalıcı

  3. Emeğinin Karşılığını Alamayınca
Turgut Çalıcı

Turgut Çalıcı

Ülkem için İki Lakırdı
Yazarın Tüm Yazıları >

Emeğinin Karşılığını Alamayınca

A+A-

Bugünlerde ülkemizde yaşanan sorunlar ortada her tarafta eylem her yerde isyan.

Güzelim yeşil adam ne oldun böyle. Kim üzdü seni böyle. İnsanın isyanda. Toprakların yıllardan sonra yine isyan ateşiyle yanmakta. Bu isyan ateşini yaktırıp seni üzen kim yine.

Dün Elektirik kurumunda Telefon dairesinde bugün belediyede yarın kim bilir nerede yanacak bu isyan ateşi.

Telefon çalışanları dairelerinin özelleşmemesi için “öleceksek öleceğiz sonuna kadar direneceğiz” diyor. Elektirik kurumu özel bir şirkete peşkeş çekilmeye çalışılıyor. Lefkoşa Belediyesi çalışanları emeklerinin karşılığını alamadan Lefkoşa halkının vergilerini korumaya çalışıyor ve çalıştıkları kurumu. Ne oluyor.

Dün Lefkoşa belediye çalışanları bir dizi eylem gerçekleştirdi emeklerinin karşılığını alamadığı için ve günün sonun da on iki çalışanı tutuklandı ifadeniz alınıp serbest kalacaksınız denmesine rağmen.

Hakkını arayana baskı zulüm göz altı sanki ülkemizde moda olmuş. Grev yapana grev yasağı eylem yapana tutuklama ne oluyoruz be ama.

Koltukta oturmak uğruna icazet alarak siyaset yapan arkadaşlar ülkeyi yangın yerine çevirdi. Artık bu sorunlara çare bulun yada “istifa” edin icazetçi arkadaşlar. Ama koltuk rahat geldiyse de bırakamıyorsunuz halk sizi oradan kakma tokat atmasını iyi bilir onun için artık “istifa” edin.

Bu memleket hiç bu kadar kötü yöneltilmemişti diyor sağ görüşlü en eski siyasetçiler bile yani sizi beceriksiz ilan ediyorlar. O koltuklarda nasıl olurda hangi yüzle oturuyorsunuz anlamıyorum. Bu yüzdendir ki sn. Cemal Başkan da beceriksiz yeteneksiz bir yönetici olduğundan Lefkoşa halkının vergilerini ona buna dağıttığı için ve düzensiz harcama yaptığın için sen de “İSTİFA” etmelisin çünkü sen de çalışanın emeğinin karşılığını veremiyorsun gününde ödemiyorsun. Lefkoşa halkının verdiği  vergileri yanlış kullanıyorsun bu yüzden sen de “istifa” etmelisin.   

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.