1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Emekli Astsubaylar Derneği: “Erenköy Direnişi üstün cesaret ve...”
Emekli Astsubaylar Derneği: “Erenköy Direnişi üstün cesaret ve...”

Emekli Astsubaylar Derneği: “Erenköy Direnişi üstün cesaret ve...”

Emekli Astsubaylar Derneği, şanlı Erenköy Direnişi’nin, Türklük destanının yazıldığı ve tarihe geçen kahraman Türk gençlerinin, bir vatan sevgisi savunmasında gösterdiği fedakarlık, üstün cesaret ve mücadelenin mihenk taşı olduğunu belirtti.

A+A-

Emekli Astsubaylar Derneği, şanlı Erenköy Direnişi’nin, Türklük destanının yazıldığı ve tarihe geçen kahraman Türk gençlerinin,  bir vatan sevgisi savunmasında gösterdiği fedakarlık, üstün cesaret ve mücadelenin mihenk taşı olduğunu belirtti.

Dernek Başkanı Esen Ömürlü yayımladığı mesajda, “tahsillerini yarıda bırakıp dış ülkelerden gelen beş yüz Türk gencinin ve orada bulunan iki yüz kadar Mücahit ve kadınların,  Grivas yönetimindeki beş bin kişilik Rum çapulcularına karşı göğüslerini siper edip, vatan topraklarını Rum postalları altında çiğnetmedikleri, Rumun katliam heveslerini boğazlarında bıraktığı, yüzlerine Türklük şamarının atıldığı ve bu toprakların bizim vatanımızdır denildiği gündür o gün” dedi.

“Rum palikaryalarının saldırıları sırasında çelik kanatlarını gererek gelen kahraman pilot yüzbaşı Cengiz Topel’in düşmanı bozguna uğratıp, büyük zayiat vermesi sonrasında, uçağının isabet alarak düşürüldüğü ve Rumlar tarafından esir alınarak hunharca şehit edildiği gündür o gün” diyen Ömürlü bunları unutmanın mümkün olmadığını söyledi.

Ömürlü, canlarını seve seve veren, bu vatan topraklarını miras bırakan aziz şehitleri rahmetle anarak, gazilere şükranlarını sundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.