1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Engelliye, engelli parkında engel!
Engelliye, engelli parkında engel!

Engelliye, engelli parkında engel!

Aracının hem ön hem de arka camında engelli amblemi bulunan engelli vatandaş Turgut Gençaylı’nın aracına "engelli park yerini işgal ettiği" gerekçesiyle 183. 40 TL’lik park cezası yazıldı.

A+A-

Turgut Gençaylı isimli engelli vatandaş, Cumartesi akşamı büyük bir şokla karşılaştı.

Kıbrıs Postası'dan Ahmet Vamık'ın haberine göre, Lefkoşa Dereboyu’nda  bulunan Avenue Alışveriş Merkezi’nin önündeki engelli park yerine aracını park eden Gençaylı’nın aracına Lefkoşa Türk Belediyesi zabıta ekipleri park cezası yazdı. Aracının hem ön hem de arka camında Lefkoşa Türk Belediyesi’nden tanesini 25 TL’ye temin ettiği engelli amblemi bulunan Gençaylı’nın MA 116 plakalı aracına “engelli park yerini işgal ettiği” gerekçesiyle 183. 40 TL’lik park cezası yazıldı.

engelli_park_son2.jpg

“ENGELLİ BİR VATANDAŞ ENGELLİ PARK YERİNİ NASIL İŞGAL EDER”

Aracının yanına döndüğünde cam sileceğinin arasına sıkıştırılmış park cezası ile karşılaştığı zaman bunun bir şaka olduğunu düşünen Turgut Gençaylı, “engelliler için yapılmış olan park yerini engelli bir vatandaş olarak nasıl işgal ettiğimi biri bana açıklasın. LTB Zabıtası Fatma Getirmez, arabamın hem ön hem de arka camında bulunan engelli amblemini nasıl görmez. Demek ki zabıtalar yeterli donanıma ve bilgiye sahip değil. Engelsiz vatandaşlar yüzlerce kez engelli park yerine park etmelerine rağmen onlara ceza yazılmaz bula bula engelli bir vatandaşa bu ayıp yapıldı” diyerek isyanını dile getirdi.

engelli_park_son3.jpg


“EĞER BU CEZA İPTAL EDİLMEZSE KONUYU YARGIYA TAŞIYACAĞIM”

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı’ya ulaştığını ve Harmancı’nın konuyla ilgileneceğini belirttiğini ifade eden Turgut Gençaylı, “Lefkoşa Türk Belediyesi’nde görevli bir zabıta bana cezayı ödemekle yükümlü olduğumu ve cezanın iptal edilemeyeceğini aksi takdirde cezayı yazan zabıtanın bu cezayı ödeyeceğini söyledi. Eğer bu ceza iptal edilmezse konuyu yargıya taşıyacağım ve sonuna kadar hakkımı arayacağım” dedi.

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı ise sosyal medya üzerinden konuyla ilgili olarak açıklama yayınladı.

Harmancı şöyle dedi:

"Bugün bir arkadaşımızın engelli yerine LTB engelli kart sahibi olmasına rağmen park ettiği için zabıta tarafından yazılması ile ilgili haber üzerine:
1. Zabıta arkadaşımı engelli yerleri konusunda gösterdiği duyarlılıktan dolayı kutlarım. 
2. LTB olarak engelli yurttaşlarımıza böyle bir kart olanağını belediyeler arasında ilk olarak sağlamamız bence güzel ve iyi bir uygulama. 
3. Haberde para ile bu kartları verdiğimiz yazıyor, bu yanlış bir bilgi.
4. Zabıta arkadaşımız kartı görmemiş, tabi ki daha dikkatli olacaklar ama bir hata yapmışlardır ve itiraz eden arkadaşa da bu aktarılmıştır ve ödeme yapmaması ayrıca ifade edilmiştir. 
5. Bu haber ve olay bizler için ögretici olmuştur ve göstermiştir ki engelli kart dağıtımı konusunda kriterlerimizi gözden geçirmemiz gerek."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum