1. YAZARLAR

  2. Turgut Çalıcı

  3. Entegrasyona Çanak Tutanlar
Turgut Çalıcı

Turgut Çalıcı

Ülkem için İki Lakırdı
Yazarın Tüm Yazıları >

Entegrasyona Çanak Tutanlar

A+A-

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Başkanı Hamza Akbulut Kıbrıs’ı Mardin, Erzurum, Edirne, Konya, Sivas gibi Türkiye’nin bir vilayeti olarak görüyoruz dedi dün Meclis başkanı sn Hasan Bozeri ziyaretinde. Değerli arkadaşlar demek ki artık tamamen 82. İl olmuşuz ve entegrasyon tamamlanmış da bizim haberimiz yok.

Bizim kendi topraklarımız da bizim hakkımız da nasıl olurda başkaları gelip de bu şekilde konuşur ve hem meclis başkanı ziyaretinde aynı zamanda da cumhurbaşkanını ziyaretinde aynı sözleri sarf etti. Demekki hem cumhurbaşkanı  Derviş bey ve  sn meclis başkanı Bozer vilayet olduğumuzu kabul etmişki bu kabullerde konuşan kişiye sarfettiği vilayet sözcüğüne cevap vermemiş ve rahatsızlık duymamış.

Aslında neden kızıyoruzki bu vilayet sözcüğüne?  Diğer bir açıdan baktığımız zaman mevcut hükümete entegrasyona nasıl çanak tuttuğunu ve her bakanlar kurulunda sekiz dokuz kişi vatandaş yapıp bizi asimile etmeye çalıştığını görmüyormuyuz. Daha geçen gün iç işleri bakanı sn Çavuşoğlu açıkladı vatandaş yapılması bizim hükümetimizin bir poletikasıdır. Bu da demektirki Kıbrıslı Türkleri yok edip yeni bir Kıbrıslı İslam Türkü yaratmaktır amaç. Bu olayda tamamen UBP hükümeti’nin Türkiyeye bizi asimile edip entegre etmesi demektir. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.