1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Ercan'da uçuşlar durdu!
Ercan'da uçuşlar durdu!

Ercan'da uçuşlar durdu!

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası 19 Ağustos 2016 saat 21.00’dan itibaren Ercan Havalimanı iniş ve kalkış trafiklerine hizmet veren “Kule” ve “Yaklaşma” birimlerinde, sabah 07.00’ye kadar (10 saat) greve gittiğini bildirdi.

A+A-

Gelişme Saat 22:10: 

Grev yapma kararı alan Hava Trafik Kontrolleri Sendikası için Bakanlar Kurulu toplanarak grevi erteleme kararı aldı.

Fakat görüştüğümüz Hava Trafik Kontrolleri Sendikası yetkilileri, ellerine resmi erteleme kararı gelene kadar gereve devam edeceklerini ve an itibari ile ellerine ulaşan bir belge olmadığını belirtti. Ercan Havaliman​ı'nda grev devam ediyor.

Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası'nın açıklamasının tam metni şöyle:

GREVDEYİZ

UBP-DP Hükümeti defalarca ikaz etmemize rağmen sendikamızın işbirliği için yaptığı hiçbir çağrıyı dikkate almamış ve Sivil Havacılık Dairesi’ndeki sorunları görmezden gelmiştir. Türkiye’de eğitimde olan arkadaşlarımız ısrarla mağdur edilmiştir. Yıllardır beklediğimiz yasa değişiklikleri yapılmamaktadır. Üst derecelerde görev verilmesine rağmen bu kadrolara terfiler inatla açılmamaktadır. Smart binasındaki sağlıksız koşullar devam etmektedir. Havacılık tazminatları için hiçbir girişim başlatılmamıştır. Çalışanlara karşı bu kadar duyarsızca davranan bir Hükümete ancak grev ve eylemlerle cevap verilebilir.

Önce vaatlerde bulunup daha sonra çözüm arama çabasına dahi girmeyen Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst ve UBP-DP Hükümetine söz söylemek ile yapmak arasında dağlar kadar fark olduğunu ve bu nedenle grevin tüm sorumluluğunun kendilerinde ait olduğunu hatırlatırız.

Toplu iş Sözleşmesi Grev ve Referandum Yasası madde 16/1 uyarınca Hava Trafik Kontrolörleri Sendikası 19 Ağustos 2016 saat 21.00’dan itibaren Ercan Havalimanı iniş ve kalkış trafiklerine hizmet veren “Kule” ve “Yaklaşma” birimlerinde, sabah 07.00’ye kadar (10 saat) grevdedir. Grev esnasında üyelerimize baskı, tehdit veya grevi yasa dışı olarak engellemek için herhangi bir girişim yapılması halinde K.K.T.C. Hava Sahasının tamamını kapatacağımızı ve grevi 24 saate çekeceğimizi bildiririz.

Konu ile ilgili diğer haberler:

Ercan'daki grev ertelendi!

Ercan’daki grev kalktı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum