1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Erdoğan çok sert konuştu: "Bunlar hayvandan daha aşağı..."
Erdoğan çok sert konuştu: "Bunlar hayvandan daha aşağı..."

Erdoğan çok sert konuştu: "Bunlar hayvandan daha aşağı..."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe'de Tıp Bayramı buluşmasında konuştu. Erdoğan konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Terör tanımını, terörist tanımını en kısa sürede yeniden yapılarak Ceza Kanunumuza derç etmeliyiz diye düşünüyorum" dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Terör tanımını, terörist tanımını en kısa sürede yeniden yapılarak Ceza Kanunumuza derç etmeliyiz diye düşünüyorum. Terör örgütlerine destek verdikleri için güvenlik güçlerimizce yakalanan kişilerin adliyenin bir kapısından girip, diğerinden çıkıp gitmesi artık tahammül edebileceğimiz bir durum değildir. Bu mesele düşünce özgürlüğü, basın özgürlüğü veya örgütlenme özgürlüğü meselesi değildir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe'de Tıp Bayramı buluşmasında konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"Daha önceki saldırılar halka açık mekanlarda gerçekleşmekle birlikte hepsinin de özel hedeflerinin olduğunu görüyoruz. Suruç'ta, Ankara Garı'nda, İstanbul Sultanahmet'te yine Ankara Merasim Sokaktaki saldırıların hepsini de belirli hedeflere yönelik değerlendirebiliriz. Ancak son saldırı Ankara'da yaşayan veya Ankara'ya yolu düşen herkesin bulunma ihtimali olan bir yerde, pazar gibi insan çeşitliliğinin zirvede olduğu bir günde kalabalığın en fazla olduğu akşam saatlerinde gerçekleştiriliyor. Kızılay'daki eylem şu veya bu kesime değil, doğrudan toplumun tamamına yönelik bir saldırı olması dolayısıyla yani toplumun özetine yönelik bir saldırı olması dolayısıyla terör örgütünün gerçek yüzünü gösteren bir hadisedir.

'YENİDEN TANIMLANMALI'

Terör tanımını, terörist tanımını en kısa sürede yeniden yapılarak Ceza Kanunumuza derç etmeliyiz diye düşünüyorum. Terör örgütlerine destek verdikleri için güvenlik güçlerimizce yakalanan kişilerin adliyenin bir kapısından girip, diğerinden çıkıp gitmesi artık tahammül edebileceğimiz bir durum değildir. Bu mesele düşünce özgürlüğü, basın özgürlüğü veya örgütlenme özgürlüğü meselesi değildir.

Bu işin ortası yoktur. Ya bizimle ya da teröristlerin yanında olacaklar. Bugüne kadar kazanan terörist yok. Bir kez daha hayatını kaybedenlere rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.

Türkiye'nin önünü kimse kesemeyecektir. İçeride ve dışarıda bize bedel ödettiklerini sananlar gerçek bedeli kendileri ödeyeceklerdir. Biz devletimizin bekaası için bin yıldır bedel ödüyoruz.  Terörün amacı gündemi kontrol altına almaktır. Kayıplarımızın acısını yaşayacak, kanlarının yerde kalmamasını sağlayacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Teröristleri sevindirmeyeceğiz, yola devam edeceğiz.

Böylesine acı bir hadiseyi siyasi rant devşirme vesilesine dönüştürmeye çalışanları da milletimiz asla unutmayacak ve affetmeyecektir. İçeride ve dışarıda bugün bize bedel ödettiklerini sananlar gerçek bedeli kendileri ödeyeceklerdir. Bunun da böyle bilinmesini isterim. Biz, milletimizin, bayrağımızın, vatanımızın, devletimizin bekası için bin yıldır bedel ödüyoruz, ödemeye devam etmekten de çekinmeyiz. Bugün bize en alçak, en sinsi, en insanlık dışı yöntemlerle saldıranlar, inanın bana bedel ödeme günü geldiğinde hayvandan daha aşağı bir konuma düşecekler ama yine de kendilerini bekleyen akıbetten kurtulamayacaklardır"

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.