1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Erhürman açıkladı: Ekonomi Komitesi’ne yeni başkan...
Erhürman açıkladı: Ekonomi Komitesi’ne yeni başkan...

Erhürman açıkladı: Ekonomi Komitesi’ne yeni başkan...

Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi Başkanı Birikim Özgür’ün, Maliye Bakanlığı’na atanmasıyla boşalan başkanlık görevine ise Ferdi Sabit Soyer getiriliyor.

A+A-

2016 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı önümüzdeki hafta Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi’nde görüşülmeye başlanacak. Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi Başkanı Birikim Özgür’ün, Maliye Bakanlığı’na atanmasıyla boşalan başkanlık görevine ise Ferdi Sabit Soyer getiriliyor.

Konuyla ilgili BRT’ye açıklamada bulunan CTP BG Genel Sekreteri Tufan Erhürman , Ferdi Sabit Soyer’i görevlendirdiklerini ve Soyer’in bu görevi kabul etmesi ile birlikte de rahat bir nefes aldıklarını ifade etti.

Erhürman açıklamasında, “CTP olarak önerimiz Sayın Ferdi Sabit Soyer’in komitenin başkanlığına getirilmesidir. Genelde de teamül gereği büyük partinin önereceği kişi başkan olur. Dolayısıyla çok büyük bir ihtimalle öngöremediğimiz bir aksilik çıkmazsa Ferdi Sabit Soyer o komitenin başkanı olacak. Bizim için de çok değerli. Bu ülkede başbakanlık yapmış parti başkanlığı yapmış ve yıllardır milletvekiliği olarak görev yapmış bir arkadaşımızın bu görevi kabul emesi aslında CTP’de hiçbir hesaplamanın yapılmadığıdır. En iyiyi yapabilecek arkadaşımız e en uygun konumda arkadaşımız kim ise onun parti tarafından verilen görevi kabul ettiğinin de bir göstergesi olarak algılanabilir diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Erhürman, Ekonomi Maliye Bütçe ve Plan Komitesinde yer alan CTP üyesi Teberrüken Uluçay’ın yerine neden Ferdi Sabit Soyer’in getirildiğine ilişkin de açıklamada bulundu.

Erhürman, “Teberrüken bey İçişleri bakanı olduğu dönemde çok yoğun yasalarla ilgili çalışmalar yaptı. O yasaların son noktası konulamadı , komitelerde halen devam ediyor. O yüzden Teberrüken Uluçay bütün o komitelere fahri olarak katılmaya devam ediyor. Kendi döneminde hazırlanmış olan yasalara komite aşamasında katkı koyuyor.” dedi.

Erhürman, Ekonomi, Maliye, Bütçeve Plan Komitesi’nin 2016 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı’nı 12 Kasım Perşembe günü görüşmeye başlamayı hedeflediğini de söyledi.

Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesinde görüşülmeye başlabnacak olan 2016 Mali Yılı Bütçesinde öngörülen rakam ise 4 milyar 476 milyon 452 bin Türk Lirası.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.