1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Erhürman: “Yap - İşlet - Devret modeline karşı değiliz”
Erhürman: “Yap - İşlet - Devret modeline karşı değiliz”

Erhürman: “Yap - İşlet - Devret modeline karşı değiliz”

CTP Genel Sekreteri Tufan Erhürman Başbakanlık tarafından Türkiye’ye iletilen talepler konusunda Kıbrıs Genç Tv’de konuştu.

A+A-

Tufan Erhürman yargı konusunda Başbakanın sunduğu metnin belgesinden alıntı yaptı. Anglosakson hukukunda uzman kişilerce yapılması öngörülen düzenlemelere dikkat çekti. Erhürman nasıl bir muhalefet yürütüleceğinin de açık mesajını verdi.

Ctp Genel Sekreteri Tufan Erhürman "Günün Getirdikleri" Programında Aysu Basri Akter’in sorularını yanıtladı. Yargıda değişiklik konusunda yüksek adliye kurulunun öngördüğü değişikliğin Türkiye tarafından kabul görmediğini belirten Erhürman, Anglosakson ifadesinin metinden çıkarılmasını da şu sözlerle ifade etti, "Hiç kimse bu ülkede Anglosakson sisteminden çıkılmasını öneremez"...

DPÖ’nün lağvedilmesi konusunda parti içindeki farklı görüşü de dile getiren Erhürman, kişisel olarak buna karşı çıktığını belirtti...

Erhürman Telekomünikasyon ve limanlar konusunda da konuştu ve "yap işlet devret" modeline karşı olmadıklarına dikkat çekti.

Kavram üzerinden de muhalefet yapmayız dedi ve ekledi.. "Kıbtek’te o görüşte değiliz" 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.