1. HABERLER

  2. RUM BASINI

  3. Erotokritu dün de ifade verdi
Erotokritu dün de ifade verdi

Erotokritu dün de ifade verdi

Rüşvet ve yolsuzlukla suçlanan Rum Başsavcı Yardımcısı Rikkos Erotokritu’nun dün de ifade verdiği belirtildi.

A+A-

Rüşvet ve yolsuzlukla suçlanan Rum Başsavcı Yardımcısı Rikkos Erotokritu’nun dün de ifade verdiği belirtildi.

Simerini ve diğer gazeteler, Rum Başsavcı Yardımcısı Rikkos Erotokritu’nun verdiği ifadede Başsavcı Kostas Kliridis’i hedef almaya devam ettiğini yazdılar.

Erotokritu’nun dün sabah başlayan ifadesinin, öğleden sonra saat 17.30’da tamamlandığını yazan gazete, söz konusu ifadenin 25 sayfayı aştığını belirtti.

Erotokritu’nun ifadesinin, Rum Başsavcı Kostas Kliridis ve kamuda çalışan başka kişiler aleyhine olan suçlamalarla ilgili olduğunu kaydeden gazete, Erotokritu’nun, Başsavcı Kostas Kliridis’in, Provedincia şirketine ilişkin olarak yolsuzlukta bulunduğu şeklinde şikayette bulunduğunu yazdı.

Habere göre Erotokritu dün, ifadesini tamamlamasının ardından Polis Genel Müdürlüğü’nden çıkarken basına yaptığı açıklamada, ülke ekonomisinin çökmesiyle ilgili araştırmaların sonlandırılmasını çabalayanlara karşı toplum ile birlikte dimdik ayakta duracaklarını ifade etti.

Başsavcı Kostas Kliridis ile ilgili olarak ise Erotokritu, hiç kimsenin hukukun üstünde olmadığını ifade etti.

Rum Barolar Birliği ise yaptığı açıklamada, konunun mahkemede olduğuna işaret ederek, müdahale etmeyeceklerini belirtti.

Barolar Birliği açıklamasında ayrıca, hukuki olan bir sorunun siyasi bir soruna dönüştürüldüğünü kaydetti.

BAŞSAVCILIK ÖNÜNDE PROTESTO

Simerini gazetesi bir başka haberinde, dün Rum Başsavcılık binası önünde toplanan bir grup vatandaşın, son günlerde yaşanan olayları protesto ettiğini yazdı.

Habere göre, protesto gösterisine katılan vatandaşlar, ellerinde “Adalet İstiyoruz”, “Suçlular Paraları Geri Versin”, “Halk, Erotokritu’nun Suçlamaları Hakkında İzahat Bekliyor”, “Tüm Suçlamalar Hemen Şimdi Araştırılsın” yazılı pankartlar taşıdı.

Protestonun sona ermesinin ardından, Başsavcılık binası önünde basına açıklama yapan Başsavcı Kostas Kliridis, ülkede hukuk ve anayasanın bulunduğunu belirtti.

Kliridis, şahsına yönelik yapılan eleştirileri, “Başsavcı Yardımcısı Erotokritu’nun kovuşturulmasından sapılması çabası” şeklinde nitelendirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.