1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Evren, çevre örgütleriyle toplantı yaptı
Evren, çevre örgütleriyle toplantı yaptı

Evren, çevre örgütleriyle toplantı yaptı

Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanı Kutlu Evren, çevre konularında atılacak adımlarda, doğru iletişim ve işbirliğinin önemli olduğunu söyledi.

A+A-

Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanı Kutlu Evren, çevre konularında atılacak adımlarda, doğru iletişim ve işbirliğinin önemli olduğunu söyledi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Bakan Evren, çevreyi de ilgilendiren konularda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile toplantıda biraraya geldi.

Bakanlıkta gerçekleşen toplantıya davet edilen sivil toplum örgütlerinden 16'sı başkan ya da temsilci düzeyinde katılım gösterdi.

Toplantıda yer alan  katılımcılar çevreyle ilgili hassasiyet duydukları konuları ve sıkıntıları anlatarak çözüm önerilerini sundular.

EVREN: ”ÇEVRE, TÜM VATANDAŞLARIN HASSASİYET DUYDUĞU BİR KONU”

Bakan Kutlu  Evren, toplantıda yaptığı konuşmada, çevre ile ilgili sivil toplumu birarada görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ilerleyen süreçlerde de bu tip toplantıları sıklıkla gerçekleştireceklerini söyledi.

Çevre konusunun sadece ülkedeki sivil toplumun değil tüm vatandaşların hassasiyet duyduğu bir konu olduğunu vurgulayan Evren, atılacak adımlarda doğru iletişim ve işbirliğinin çok önemli olduğunu belirtti.

Yılların birikimi ile oluşmuş bir çok sıkıntı ile karşı karşıya bulunduklarının altını çizen Evren,  atık sorunları başta olmak üzere hava ve çevre kirliliği gibi birçok konunun gündemlerinde olduğunu ifade etti.

Sivil toplum kuruluşlarının ortaya koyacağı önerilerin, kendilerine çalışma yol haritasında önemli bir rehber olacağına işaret eden Evren, örgütlere ülkede çevre adına  bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalar nedeniyle teşekkür etti.

Toplantıda; Müsteşar Gürkan Kara, Bakanlık Müdürü Efsun Kaşif Salel, Özel Kalem Müdürü Muslu Akgüney ,Çevre Koruma Dairesi Müdürü Hasibe Kusetoğluları ve Orman Dairesi Müdürü Cemil Karzaoğlu,  Çevre Mühendisleri Odası, Biyologlar Derneği,Yeşil Barış Hareketi,Çevre Koruma Vakfı,Kema Derneği, Kıbrıs Türk  Mimar Mühendis Odaları Birliği, Uluslararası Kalkınma Birliği, Kuşkor, Kayad, Lefke Çevre ve Tanıtma Derneği, Orman Mühendisleri Odası,Taşocakcıları Birliği, Peyzaj Mimarları Odası, Karpaz Milli Parkını Koruma İnsiyatifi ve Aydınlık Yarınlar Hareketi yer aldı.

1443611787.jpg

1443611788.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.