1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Galatasaray'ın bir haftalık zararı 6 mil­yon TL
Galatasaray'ın bir haftalık zararı 6 mil­yon TL

Galatasaray'ın bir haftalık zararı 6 mil­yon TL

Burak Yılmaz'ın Çin'e transferi sonrası milli oyuncu "Yönetim gönderdi", idareciler ise "Burak gitmek istedi" dedi.

A+A-

Gala­ta­sa­ray'ın gol aya­ğı Bu­rak Yıl­maz'ın Çin'in Bei­jing Guo­an ta­kı­mı­na trans­fer ol­ma­sı­nın ar­dın­dan tar­tış­ma­lar de­vam edi­yor. Bu­rak cep­he­si, "Yö­ne­tim Bu­rak'ı sat­mak is­ti­yor­du. O ne­den­le git­ti­” der­ken, sa­rı-kır­mı­zı­lı­ yö­ne­ti­ci­ler ise “Bu­rak gitmek is­te­di. Biz ­de sat­mak zo­run­da kal­dı­k” id­di­asın­da bu­lun­du. Mil­li oyun­cu­nun Çin'e trans­fe­rin­de ya­şa­nan de­tay­la­ra Bugün Gazetesi ulaştı.

BİR GOLCÜ GELECEKTİ

Ocak ayı­nın ba­şın­da Çin'in Bei­jing Guo­an ta­kı­mın­dan Bu­rak için 10 mil­yon Eu­ro'­luk bir tek­lif gel­di. Çin ku­lü­bü 30 yaşındaki oyun­cu­ya ise yıl­lık 4 mil­yon Eu­ro'­dan 2 se­ne­lik öne­ri sun­du. Sa­rı-kır­mı­zı­lı ku­lüp bu­nu ka­bul et­ti. An­cak gol­cü oyun­cu Galatasa­ray'dan ay­rıl­mak is­te­me­di­ği­ni yö­ne­ti­me ilet­ti. Bu ta­vır son­ra­sı trans­fer ko­nu­su ka­pan­dı. Galatasa­ray, bu dö­nem­de Bu­rak'ı 10 mil­yon Eu­ro'­ya sat­say­dı bu­nun 3 mil­yon Eu­ro'­su­nu ye­ni bir gol­cü al­mak için har­ca­ya­cak­tı.

KAR EDEN BURAK OLDU

Av­ru­pa­’da­ki trans­fer dö­ne­mi­nin bi­ti­miy­le bir­lik­te Guo­an, Bu­rak'a yap­tı­ğı tek­li­fi yıl­lık 6 mil­yon Eu­ro'­ya çı­kar­dı ve 3 se­ne­lik söz­leş­me sun­du. Gol­cü oyun­cu bu­nu ka­bul et­ti. An­cak Guo­an, Ga­la­ta­sa­ray'a yap­tı­ğı tek­li­fi 8 mil­yon Eu­ro'­ya in­dir­di. Oyun­cu­su­nun git­me ıs­ra­rı kar­şı­sın­da bir şey ya­pa­ma­yan sa­rı-kır­mı­zı­lı yö­ne­tim, bu teklifi ka­bul et­mek zo­run­da kal­dı. Gala­ta­sa­ray bir haf­ta için­de 2 mil­yon Eu­ro (6 mil­yon TL) ve ye­ni bir for­vet al­mak­tan ol­du.   

BURAK KONUŞACAK

Galatasaray’dan ayrılan Burak Yılmaz’ın önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı düzenleyerek transfer süreci ile ilgili açıklamalar yapması bekleniyor.

DURSUN ÖZBEK TAKİPTE

Sa­rı-kır­mı­zı­lı yö­ne­tim 23 Şu­ba­t’­ta UE­FA ile ya­pı­la­cak du­ruş­ma için ça­lış­ma­la­ra hız ver­di. Baş­kan Dur­sun Öz­be­k’­in ça­lış­ma­la­rı ya­kın­dan ta­kip et­ti­ği öğ­re­nil­di.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.