1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Gazimağusa Çocuk Festivali, Mektup Yazma Yarışması'nın sonuçları açıklandı
Gazimağusa Çocuk Festivali, Mektup Yazma Yarışması'nın sonuçları açıklandı

Gazimağusa Çocuk Festivali, Mektup Yazma Yarışması'nın sonuçları açıklandı

Gazimağusa Belediyesi ve Mağusa Kültür Derneği tarafından bu yıl 23.’sü düzenlenen Gazimağusa Çocuk Festivali’nin Mektup Yazma Yarışması sonuçlandı.

A+A-

Gazimağusa bölgesinden ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katıldığı 19. Mektup Yazma Yarışması’nda, 3,4 ve 5. Sınıflara “Güzellik deyince ne anlıyorsunuz?” ve yaşamınızdaki güzellerin neler olduğunu anlatın”,6,7 ve 8.sınıflara “Anne ve babanızla paylaşamadığınız konuları ve neden paylaşamadığınızı anlatın”, 9,10, ve 11.sınıflara ise “Çevrenizde gördüğünüz ayrımcılıkları ve bu ayrımcılıklarla ilgili duygu ve düşüncelerinizi anlatın” konu başlıkları altında mektup yazmaları istendi. Bu yıl 31 Mart-1 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen 23. Gazimağusa Çocuk Festivali’nin Resim- Mektup Ödül Töreni ve Sergisi 11 Mayıs’ta saat 18:00’da Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı’nda yapılacak.

MEKTUP YAZMA YARIŞMASI SONUÇLARI

Gazimağusa İlçesi

3. Sınıflar

Ela Arkıner                  Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu

Sümer Güner Tuzlalı   Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu

Görkem Karatay         Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu

Selin Yüksel                Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu

Fatih Uçar                   Polat Paşa İlkokulu

4. Sınıflar

Nevin Su Çırakoğlu                 Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu

Melin Yurdaer                         Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu

Ela Güloğlu                            Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu

Fidel Güleçyüz                       Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu

5. Sınıflar

Serpil Asya Kılıç         Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu

İlde Kahyaoğlu           Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu

Aylin Aylan                Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu

Dila Gülmez                TED Koleji

6. Sınıflar

Ayşenaz Kankur         TED Koleji

Nilsu Turan                 TED Koleji

Meliha Kuyucuoğlu    Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu

Elif  Zümre Kenan      GMTMK

8. Sınıflar

Rabia Gürsoy                          Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu

Zara Dindar                             Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu

Yasemin Türkmen                   GMTMK

Ezgi Aybala Ateş                    GMTMK

Zeynep Sude Kankur              TED Koleji

9. Sınıflar

Özlem Soybir                         NKL

Busem Terazili                      Gazimağusa Meslek Lisesi

10. Sınıflar

Sevgen İzel                             TED Koleji

Ayşe Sallı                                TED Koleji

Buse Yalvaç                            TED Koleji

Deyno Perihan Aydıroğlu           Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu

11. Sınıflar

Kaya Kaya                              GMTMK

Şengül Musaoğulları               GMTMK

İskele İlçesi

3. Sınıflar

Ufuk Balkan Yeni                   Erenköy İlkokulu

Alperen Güngör                      Şht. Menteş Zorba İlk.

Athea Woodhead                    Şht. İlker Karter İlkokulu

Altay Aykan                           Şht. İlker Karter İlkokulu

Edibe Kırmızı                          Şht. İlker Karter İlkokulu

Suğra Aktaç                            Şht. İlker Karter İlkokulu

Eylül Barani                            Şht. İlker Karter İlkokulu

4. Sınıflar

Hüseyin Balık                                     Yeni Erenköy İlkokulu

Dilara Teyarecioğlu                             Yeni Erenköy İlkokulu

Gözde Güngör                                    Şht. Menteş Zorba İlkokulu

Zehre Bayraktar                                  Yeni Erenköy İlkokulu

Sude Avşar                                        Şht. İlker karter İlkokulu

5. Sınıflar

Duana Yılmaz                                     Yeni Erenköy İlkokulu

Hayat Antel                                        Yeni Erenköy İlkokulu

Funda Nurçin                                      Ziyamet İlkokulu

Sıla Menekşe                                     Ziyamet ilkokulu

Dizem Nizam                                     Şht. İlker Karter İlkokulu

7. Sınıflar

Havva Öngören                                   Mehmetçik Ortaokulu

Özgü Aydıntan                                    Mehmetçik Ortaokulu

Elif Çil                                                Mehmetçik Ortaokulu

8. Sınıflar

Yıldız Milli                              Mehmetçik Ortaokulu

Rezan Duran                           Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu

Kıymet Duran                          Recep Tayyip Erdoğan Ortaokulu

Barış Satılmış                          Mehmetçik Ortaokulu

10. Sınıflar

Gizem Güngör                                    Erenköy Lisesi

Tülay Baybora                                     Erenköy Lisesi

 

Yarışmanın Konuları:

3.4.5. Sınıflara:

“Güzellik” deyince ne anladığınızı ve yaşamınızdaki güzelliklerin neler olduğunu bir mektupla istediğiniz birisine yazınız.

6.7.8. Sınıflara:

Anne ve babanızla paylaşamadığınız konuları ve neden paylaşamadığınızı anlatınız (istediğiniz birisine)

9.10.11.12. Sınıflara:

İstediğiniz birisine,  bir mektup yazarak çevrenizde gördüğünüz ayrımcılıkları ve ayrımcılıklarla ilgili duygu ve düşüncelerinizi yazınız.

 

Jüri Üyeleri:

Mehmet Yağlı

Sencer Genç

Emirali Evcimen

Kürşat Özdaloğlu

Çağın Zort

Nilhan Subaşı

Emin Özkalp

Yüksel Yenice Çağlar

Ergül Ernur

Onursal Akdeniz

Menteş Çağın

Özlem Güler

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum