1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. “Genç Sanatçılar Resim Yarışması Sergisi 2016” 26 Nisan Salı günü açılıyor
“Genç Sanatçılar Resim Yarışması Sergisi 2016” 26 Nisan Salı günü açılıyor

“Genç Sanatçılar Resim Yarışması Sergisi 2016” 26 Nisan Salı günü açılıyor

Kültür Dairesi’nin düzenlediği “Genç Sanatçılar Resim Yarışması Sergisi 2016”, 26 Nisan Salı günü açılıyor. Açılışla birlikte yarışmanın ödül töreni de yapılacak.

A+A-

Kültür Dairesi’nin düzenlediği “Genç Sanatçılar Resim Yarışması Sergisi 2016”, 26 Nisan Salı günü açılıyor. Açılışla birlikte yarışmanın ödül töreni de yapılacak.

“Genç Sanatçılar Resim Yarışması Sergisi 2016”’nın açılışı ve ödül töreni, saat 19.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alacak.

Başarı ödülleri, Mehmet Sariler’in “Dövüş Horozu 3”, Raif Kızıl’ın “İçimdeki Çığlık 1” ve Zeynep Uzun’un “Kosmos 4” isimli eserlerinin olmuş; Tamer Ekendal’ın “I” isimli eseri mansiyona ve Rahme Manastırlı’nın “Göç 4” isimli eseri de jüri özel ödülüne layık görülmüştü.

Kültür Dairesi’nden verilen bilgiye göre, seçici kurul üyeliklerini Ressam-Kağıt Sanatçısı Emel Samioğlu, Ressam Güner Pir ve Ressam-Kağıt Sanatçısı İnci Kansu’nun yaptığı yarışmada, başarı ödülü almaya hak kazanan her eserler için 1,500 TL’lik para ödülü ile plaket verilecek. Başarılı ressamların teşvik edilmesi amacıyla ödüllendirildiği yarışmada mansiyona 500TL para ödülü ve plaket ile jüri özel ödülü almaya hak kazanan eser sahibine de plaket verilecek.

Atatürk Kültür Merkezi’nde 26 Nisan– 6 Mayıs tarihleri arasında sanatseverlerin izlenimine sunulacak sergide ödüle layık görülen eserlerle birlikte, 25 katılımcının 68 eseri sergilenecek.

Sergide eserleri yer alacak tüm sanatçılar ve eserlerinin isimleri şöyle sıralandı.

“Ayşe Taşkurt “Fil”, Bekir Ruso “Katman 1”, “Katman 2”, “Katman 3”, Celal Atikler “Olive Tree 1”, “Olive Tree 2”, “Olive Tree 3”, “Olive Tree 4”. Dalga Haşmetoğlu “You”, “Happy Hulk”. Deren Kalfaoğlu “Portreler 1”, “Portreler 3”, “Portreler 4”. Dicle Özlüses “Karışık Teknik I”, “Karışık Teknik II”, “Karışık Teknik III”. Direnç Betmezoğlu “Lefkoşa”, “Hasat”, “Mavi”. Ecem Evren “Depresif I”.Fatma Nur Özoğul “Kaleidoscope”, “Bridge”, “Blind”.Fırat Sözmener “Sus”, “Sessizliğini Boz”, “Helin”. Gülsüm Korkmaz “Çocuk Gelin 2”, “Çocuk Gelin 3”.”Hakan Rüşlü “Cranio”, “Skull”, “Crane”. Hascan İleri “Adem İle Havvanın Petrolleri 1”, “Adem İle Havvanın Petrolleri 2”, “Adem İle Havvanın Petrolleri 3”. Kemal Behcet Caymaz “Ölen Çocuklar Nereye Gidiyor II”, “Ölen Çocuklar Nereye Gidiyor III”, “Ölen Çocuklar Nereye Gidiyor IV”. Kemal Borak “Human I”, “Human II”, “Human III”. Kemal Demiroğlu “Metafizik Değişim”, “Transformasyon”, “Metamorfoz”. Mehmet Sariler “Dövüş Horozu 1”, “Horoz Dövüşü 2”, “Dövüş Horozu 3” (Başarı Ödülü). Necla Ecem Özoğul “Evim”, “Lunapark”. Neriman Şaban “Minatour I”, “Minatour II”. Rahme Manastırlı “Göç 1”, “Göç 2”, “Göç 3”, “Göç 4” (Jüri Özel Ödülü). Raif Kızıl “İçimdeki Çığlık 1” (Başarı Ödülü), “İçimdeki Çığlık 2”, “İçimdeki Çığlık 3”. Süleyman Gingi “Alev Kayası”, “Bellapais”.Tamer Ekendal “A”, “I” (Mansiyon), “Z”. Zehra Çelik “Patlama”, “Kadın”. Zeynep Uzun “Kosmos I”, “Kosmos II”, “Kosmos III”, “Kosmos IV” (Başarı Ödülü). “

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.