1. HABERLER

  2. KÜLTÜR SANAT

  3. “Genç Sanatçılar Resim Yarışması Sergisi 2016” yarın açılıyor
“Genç Sanatçılar Resim Yarışması Sergisi 2016” yarın açılıyor

“Genç Sanatçılar Resim Yarışması Sergisi 2016” yarın açılıyor

Kültür Dairesi’nin düzenlediği “Genç Sanatçılar Resim Yarışması Sergisi 2016” yarın açılıyor.

A+A-

Kültür Dairesi’nin düzenlediği “Genç Sanatçılar Resim Yarışması Sergisi 2016” yarın açılıyor.

AKM’de saat 19.00’da yapılacak açılış öncesi, Mehmet Sariler’in “Dövüş Horozu 3”, Raif Kızıl’ın “İçimdeki Çığlık 1” ve Zeynep Uzun’un “Kosmos 4” isimli eserlerine başarı ödülleri; Tamer Ekendal’ın “I” isimli eserine mansiyon ve Rahme Manastırlı’nın “Göç 4” isimli eserine de Jüri Özel Ödülü verilecek.

Kültür Dairesi’nden verilen bilgiye göre, seçici kurul üyeliklerini Ressam-Kağıt Sanatçısı Emel Samioğlu, Ressam Güner Pir ve Ressam-Kağıt Sanatçısı İnci Kansu’nun yaptığı yarışmada, başarı ödülü almaya hak kazanan eserlerin her birine 1,500 TL’lik para ödülü ile plaket verilecek.

Başarılı ressamların teşvik edilmesi amacıyla ödüllendirildiği yarışmada mansiyona 500TL para ödülü ve plaket, Jüri Özel Ödülü almaya hak kazanan eser sahibine de plaket verilecek.

Atatürk Kültür Merkezi’nde 6 Mayıs mesai bitimine kadar sanatseverlerin izlenimine sunulacak sergide, ödüle layık görülen eserlerle birlikte, 25 katılımcının 68 eseri sergilenecek.

Sergide eserleri yer alacak tüm sanatçılar ve eserlerinin isimleri şöyle:

Ayşe Taşkurt “Fil”

Bekir Ruso “Katman 1”, “Katman 2”, “Katman 3”.

Celal Atikler “Olive Tree 1”, “Olive Tree 2”, “Olive Tree 3”, “Olive Tree 4”.

Dalga Haşmetoğlu “You”, “Happy Hulk”.

Deren Kalfaoğlu “Portreler 1”, “Portreler 3”, “Portreler 4”.

Dicle Özlüses “Karışık Teknik I”, “Karışık Teknik II”, “Karışık Teknik III”.

Direnç Betmezoğlu “Lefkoşa”, “Hasat”, “Mavi”.

Ecem Evren “Depresif I”.

Fatma Nur Özoğul “Kaleidoscope”, “Bridge”, “Blind”.

Fırat Sözmener “Sus”, “Sessizliğini Boz”, “Helin”.

Gülsüm Korkmaz “Çocuk Gelin 2”, “Çocuk Gelin 3”.

Hakan Rüşlü “Cranio”, “Skull”, “Crane”.

Hascan İleri “Adem İle Havvanın Petrolleri 1”, “Adem İle Havvanın Petrolleri 2”, “Adem İle Havvanın Petrolleri 3”.

Kemal Behcet Caymaz “Ölen Çocuklar Nereye Gidiyor II”, “Ölen Çocuklar Nereye Gidiyor III”, “Ölen Çocuklar Nereye Gidiyor IV”.

Kemal Borak “Human I”, “Human II”, “Human III”.

Kemal Demiroğlu “Metafizik Değişim”, “Transformasyon”, “Metamorfoz”.

Mehmet Sariler “Dövüş Horozu 1”, “Horoz Dövüşü 2”, “Dövüş Horozu 3” (Başarı Ödülü).

Necla Ecem Özoğul “Evim”, “Lunapark”.

Neriman Şaban “Minatour I”, “Minatour II”.

Rahme Manastırlı “Göç 1”, “Göç 2”, “Göç 3”, “Göç 4” (Jüri Özel Ödülü).

Raif Kızıl “İçimdeki Çığlık 1” (Başarı Ödülü), “İçimdeki Çığlık 2”, “İçimdeki Çığlık 3”.

Süleyman Gingi “Alev Kayası”, “Bellapais”.

Tamer Ekendal “A”, “I” (Mansiyon), “Z”.

Zehra Çelik “Patlama”, “Kadın”.

Zeynep Uzun “Kosmos I”, “Kosmos II”, “Kosmos III”, “Kosmos IV” (Başarı Ödülü).

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.