1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “Genç Sanatçılar Resim Yarışması”nın başvurular 21 Mart'ta başlayacak
“Genç Sanatçılar Resim Yarışması”nın başvurular 21 Mart'ta başlayacak

“Genç Sanatçılar Resim Yarışması”nın başvurular 21 Mart'ta başlayacak

Kültür Dairesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Genç Sanatçılar Resim Yarışması”na 21 Mart-1 Nisan tarihleri arasında başvuru kabul edilecek.

A+A-

Kültür Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre yarışmaya, önümüzdeki günlerde duyurulacak seçici kurul üyeleri ve üyelerin birinci derece yakınları dışında 1 Ocak 1981 ve 31 Aralık 2000 tarihleri içerisinde doğan tüm ressam ve resim sanatına ilgi duyan KKTC vatandaşları katılabilecek. 

Kültür Dairesi’nden alınabilecek ve kulturdairesi@yahoo.com adresine e-posta gönderilerek de talep edilebilen “Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2016 Şartnamesi”, Kültür Dairesi’nde kayıtlı mail listesine de gönderilecek.

Katılım detayları şartnamede belirtilen yarışmaya, sergilemeye hazır ve sanatçısı tarafından imzalanmış olarak verilecek eserlerin, “alındı belgesi” karşılığında Kültür Dairesi’ne teslim edilmesi gerekiyor.

Teslim edilecek eserin arka yüzüne katılımcının adı, soyadı, doğum yeri ve tarihi, mobil ve sabit telefon numaraları ile e-mail adresi, eserin ismi, tekniği, ölçüleri ve TL olarak fiyatının belirtileceği bir etiket yapıştırılması gerektiği belirtildi.

Başvurular esnasında, yarışmaya verilecek eserlerin yüksek çözünürlükte çekilmiş fotoğrafları ile katılımcının tarih ve olay esasına dayanan yarım A4 sayfasını geçmeyecek kısa özgeçmişinin kaydedildiği CD eşliğinde teslim edilecek.

“GENÇ KUŞAK RESSAMLARIN ÖZENDİRİLMESİ AMAÇLANIYOR”

Bu yıl 8.’si gerçekleştirilecek yarışma, genç kuşak ressamların özendirilmesi, yeni değerlerin saptanması, bu alanda eser üreten genç sanatçıların çalışmalarının bir arada sergilenmesi ve başarılı ressamların ödüllendirilerek teşvik edilmesi amacıyla düzenleniyor.

“YARIŞMAYA EN AZ ÜÇ EN ÇOK BEŞ ESERLE KATILIM SAĞLANIYOR”

En az üç,  en çok beş eser ile katılım sağlanacak “Genç Sanatçılar Resim Yarışması”na, son iki yıl içerisinde üretilmiş, daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ve sergilenmemiş eserler kabul ediliyor.

Yarışmaya eser verecek sanatçılar, kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü teknik ve malzemeyi kullanmakta serbest olacak.

Önümüzdeki günlerde belirlenecek Yarışma Seçici Kurulu’nun saptayacağı yöntemle değerlendirilecek eserlerin, başarı ödülüne aday olabilmesi için, eser sahibi sanatçının yarışmada en az 2 eserinin sergileme almış olması şartı aranıyor.

Yarışmada verilecek mansiyon için ise sanatçının en az iki eserinin sergilenmesi şartı aranmayacak.

Ödüllerin tümünü veya bir kısmını dağıtıp dağıtmamakta serbest olan Seçici Kurul’un, yarışmada sergilenmeye değer bulacağı eserler içerisinden belirleyeceği üç esere, derecelendirme yapılmaksızın başarı ödülü verilecek.

Başarı ödülü almaya hak kazanacak eserlerin her birine bin 500 TL’lik para ödülü ile plaket verilecek.

Seçici kurulun sanatçıyı teşvik amacıyla belirleyeceği mansiyona da plaket verilecek.

Genç Sanatçılar Resim Yarışması 2016 Sergisi’nin tarihi ise 21-29 Nisan  olarak belirlendi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.