1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Gökçebel, Dürüst’ü siyasi yatırım ve şov yapmakla suçladı
Gökçebel, Dürüst’ü siyasi yatırım ve şov yapmakla suçladı

Gökçebel, Dürüst’ü siyasi yatırım ve şov yapmakla suçladı

KTOEÖS, Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ü “siyasi yatırım” ve “şova devam etmekle” suçladı.

A+A-

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS),  Milli Eğitim Bakanı Kemal Dürüst’ü  “siyasi yatırım” ve “şova devam etmekle” suçladı.

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel yaptığı yazılı açıklamada,  “Bakan’ın siyaset  yaptığı binaya dönüştürüldüğünü” iddia eden Eğitim Bakanlığı’nın  sorun çözemez hale geldiğini ileri sürdü.

Gökçebel,  “Bakan  Dürüst’ün  eğitimi, öğretmeni, öğrencileri, devlet okullarını mantalite olarak terk etmiş görüntüsü çizmekte olduğunu; eğitimde yaşanan her ciddi sorunun ötelenmekte, çözümsüz bırakılmakta olduğunu; çözüm olarak öne sürülenlerin  ise yeni sorunları getirdiğini” iddia etti.

Gökçebel açıklamasında Bakan Dürüst’e sorular da yöneltti. Sorulardan bazıları şöyle:

“Göç Yasası nedir bilir misiniz? Bilirseniz bu öğretmenlerimizle ilgili hiç empati yaptınız mı?

Yasalar sadece astları mı ilgilendirir? Öğretmenler yasasının 100. Maddesi ders yılı hazırlık ödeneği ders yılı başında tüm  öğretmenlere ödenir diyor. (Hukuk Dairesi’nin  görüşü de aynen budur) Haberiniz var mı?

Bakanlar Kurulu kararı ile üzerinde oynadığınız Sınıf Geçme Sınav Tüzüğü sayesinde LTL, AL, NKL, LYL… ve birçok okulumuz, meslek liselerimiz sorun yumağına dönüşmüş, ders yapılamaz noktaya gelmiştir. Kalabalık sınıflar, aynı sınıfta çok farklı hazır bulunuşluk seviyesinde, yaşta öğrencilerle bir okulda yarım dönemde 150-200 disiplin vakası yaşanır duruma gelmiştir. Birçok okulumuz eksikleri ve bu sorunları ile birlikte havası sıkışmış düdüklü tencereye dönmüştür. Teknik Kurulda çözeriz deyip sürekli öteleyerek yaşanacakların sorumlusu olacağınızı farkında mısınız?

Açtığınız ve elçilik müşavirlerinin, vakıfların, tarikatların sürekli olarak üzerinde ekleme ve çalışma yaptığı toplum mühendisliği, ilahiyat okulunuz topluma geleceğin yeni sorunlarını, travmalarını yaşatacağının farkında mısınız?

İşsiz yüzlerce öğretmen dururken, okullarda öğretmen, muavin, şef, atelye şefi, müdür kadroların eksik olduğunu farkında mısınız?

Din öğretmeni ve diğer branşlardan TC’den getirilip istihdam edilen onlarca öğretmenin hem buradaki öğretmenleri işsiz bıraktığını, hem de bazılarının açıkça toplumu aşağıladığını, hakaret ettiğini bildiğiniz halde bu öğretmenleri okullarımızda tutmayı mı düşünüyorsunuz?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.