1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. “Gözaltılar, baskılar bizi yıldıramaz..!”
“Gözaltılar, baskılar bizi yıldıramaz..!”

“Gözaltılar, baskılar bizi yıldıramaz..!”

Komünist Emek Hareketi mesaj yayımlayarak 1 Eylül'de gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakıldığı bildirildi. Açıklama şöyle;

A+A-

Geçtiğimiz 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde işgaci TC Devleti’nin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın gelişi üzerine “KAHROLSUN FAŞİZM” yazılı pankartla Küçük Kaymaklı-Terminal Çemberinde Erdoğan’ın geliş güzergahı üzerinde; tam yoldan geçtiği anda Erdoğan’ı protesto edilip işkence ile tutuklanan biz Komünist Emek Hareket’li devrimciler bu kez de ayni pankartla benzeri bir eylemi TC Devleti Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nu protesto etmek için “KAHROLSUN FAŞİZM” pankartı ile eylem düzenledik…

Komünist Emek Hareketi olarak bizler “emperyalizme, faşizme, her türlü gericiliğe ve işgale karşı etkin direnişin ve devrimci mücadelenin” meşruluğunun altını çiziyor, “Kıbrıs’ta yaşayıp; ekmeğini emeği ve alınteri ile kazanan; tüm ezilen halklarımızın  ve emekçilerimizin onuru, şerefi ve özgürlük mücadelesini yükseltmek için bu eylemi düzenlediğimizi” tüm kamuoyuna duyururuz.

Bizler Kıbrıs’ın özgürleşmesi için ve bağımsız, demokratik ve birleşik bir ada yaratmak için savaşıyoruz ve savaşmaya devam edeceğiz!

Komünist Emek Hareket’liler olarak Kıbrıs’taki emeğin kurtuluşu ve özgürlük mücadelemizde; Kıbrıs Komünist Partisi’nden bugüne kadar varlık sebebimiz olan Kıbrıs’ta “Anti-Emperyalist Birleşik Cephe Hükümeti’ni” elbet birgün tüm ezilen halkların ve emekçilerin öncülüğünde kuracağız ve Kıbrıs’tan tüm emperyalist devletleri adamızdan atacağız!

Görkem Eylem isimli örgütümüz bünyesinde ve yayın organımız Barikat Dergisi’nde çalışanı ve Növber Gürtay yoldaşlarımız; dayak yiyerek işkence ile tutuklandı ve şuan Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde gözaltında tutulmaktadır.

Olayı görüntülemeye çalışan İbrahim Beton Mercan yoldaşımız da bu sırada gözaltına alındı ve fotoğraf makinesindeki işkence görüntülerine polis tarafından el konulup silindi ve yoldaşlarımıza “sıradan sebeplerle” davalar okundu.

Üç yoldaşımız; tıpkı 1 Eylül’de tutuklanan yoldaşımız Fatih Çoker gibi veya “Soma Katliamı” için yapılan protesto eyleminde, tüm örgütlerin alanı terk edip gitmesine rağmen tek başına direnen Komünist Emek Hareket’li 6 yoldaşımızın gözaltında yaptığı gibi Lefkoşa PGM’de “açlık grevi” yaparak direnişe devam ettiler..

Yoldaşlarımız saat 21.30 sıralarında avukatlarımızın devreye girmesi ile serbest bırakılmıştır.

 

GÖZALTILAR, BASKILAR, KUŞATMALAR BİZLERİ YILDIRAMAZ!

BİZ KOMÜNİST EMEK HAREKET’LİLER OLARAK DİRENDİK! DİRENMEYE DEVAM EDECEĞİZ!

“KANLI” ELLERİNİZİ ÜZERİMİZDEN ÇEKİN! KAHROLSUN FAŞİZM!

BİZ KAZANACAĞIZ!

EMEKÇİLERİMİZ, EZİLEN HALKLARIMIZ KAZANACAK!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.