1. YAZARLAR

  2. Ejder Aslanbaba

  3. Halka hizmet suç mu?
Ejder Aslanbaba

Ejder Aslanbaba

Milletvekili
Yazarın Tüm Yazıları >

Halka hizmet suç mu?

A+A-

Tüm dünya ülkelerinde yurt dışında yaşayan vatandaşları için devlet bünyesinde çeşitli oluşumlar geliştirdi. Yurt dışında yaşayan vatandaşları için kimi ülkelerde bakanlık, kimi ülkelerde masa, kimi ülkelerde ise başkanlık kuruldu. Kuzey Kıbrıs Tük Cumhuriyeti devletinde de yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız için bir çalışma başlatıldı. Yurt Dışı Kıbrıslı Türkler Başkanlığı Başbakanımız Sayın İrsen Küçük ’ün himayesinde kuruluş çalışmalarını gerçekleştirdiğine daha öncede değinmiştim. Sayın Başbakanımız yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın talep ve sorunları ile doğrudan ilgili olacak bir birimin eksikliğini gidermekte öncülük etti. Sayın Başbakanımız bu tutumuyla birlikte yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın aslında unutulmadığını ve ülkemizde ihtiyaç duyulduklarını göstermiş oldu. Kuruluş çalışmalarından bugüne değin Yurt Dışı Kıbrıslı Türkler Başkanlığı çalışmalarının her safhasında desteğini esirgemedi.

Ancak ada nüfusumuzun neredeyse iki katı kadar vatandaşımızın yurt dışında olmasına kayıtsız kalan çevreler var. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımıza hizmet amaçlı yapılan bu çalışmaları baltalayan çevreleri anlamak mümkün değil. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızla mevcut ilişkilerimiz kuvvetlendirecek ve hem vatandaşlarımızın hem de ülkemizin menfaatine olacak bu girişimi kişisel hesaplaşmalara kurban edilmemelidir. Nerede yaşıyor olursa olsun vatandaşlarımıza hizmet görevimiz değil mi? Bu görev ile ilgili öne sürülen iddiaların maksadı kişileri yıpratmak. Yapılan çalışmalar ile ilgili herhangi bir görüş beyan edilememiştir. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız eminim bunun farkına varmış ve kendileri için yapılan bu çalışmalara kayıtsız kalmayacakları inancındayım.

Geçtiğimiz günlerde Kıbrıslı İşadamları ve Profesyoneller Derneği’nin davetine katılan Sayın Başbakanımızın çalışmalarımıza hız verdiğimiz yönünde ki açıklamaları çıkan asılsız haberlere cevap niteliğindeydi. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın gerek karalama kampanyaları gerekse de asılsız haberlerle güvenini zedelemeye çalışanları esefle kınıyorum. Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın ayrımı çok iyi yapmaları ve Sayın Başbakanımızın himayesinde ki Yurt Dışı Kıbrıslı Türkler Başkanlığını benimsemelerini temenni ediyorum. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.