1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. "Halkın parasının israfına izin vermeyeceğim"
"Halkın parasının israfına izin vermeyeceğim"

"Halkın parasının israfına izin vermeyeceğim"

Cumhurbaşkanı adayı Doç. Dr. Kudret Özersay farklı bölgeleri ziyaret ederek sorunlarını dinlemeye ve çözüm önerilerini paylaşmaya devam ediyor.

A+A-

Bu çerçevede hafta sonu Mehmetçik, Büyükkonuk, Yedikonuk ve Tatlısu’yu ziyaret eden Kudret Özersay Cumhurbaşkanı seçilmesi durumunda yetkilerini nasıl kullanarak hangi sorunlara çözüm üreteceğini anlattı. Vatandaşlar tarafından dile getirilen sorunları dadinleyen Özersay 2015 Cumhrbaşkanlığı seçimlerinin Kıbrıs Türk siyasi yaşamı bakımından bir kırılma noktası olacağını vurguladı.

"Halkın Parasının İsrafına İzin Vermeyeceğim"

Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay’ın basın ofisinden yapılan açıklamada köy ziyaretleri sırasında Özersay Cumhurbaşkanlığı görevine gelmesi durumunda kamuda partizanlığın ve adam kayırmanın önlenmesi, gençlerin yaşadıkları sıkıntıların ve çevre sorunlarının bütüncül şekilde bir planlamaya dayalı olarak ele alınması ve yargıda yaşanan sıkıntıların aşılması için hangi yetkileri nasıl kullanacağını vatandaşlarla paylaştı. Bu çerçevede Cumhurbaşkanı makamının üçlü kararnamelere koyacağı imza ile tüm müdür ve müsteşar atamalarında söz söyleme hakkı olduğunu anımsatan Özersay, kamudaki israfın önüne geçmek için artık müşavir yaratılmasına bir son verilmesi gerektiğini, kendisinin Cumhurbaşkanı olarak bu ve benzeri israf yaratan uygulamalara müsade etmeyeceğini vurguladı.

“Kısmen Değiştirdik Ama Belli Ki Yeterli Olmadı”

Özersay, son yapılan genel seçimde Meclis’te temsil edilen milletvekillerinin bir bölümünün seçilemediğini, vatandaşın kendi partisinin işaret ettiklerinden ziyade ülke yararına gördüğü isimleri seçmeye yöneldiğini anımsatarak “ancak erken genel seçimde Halk olarak yaptığımız değişiklik yeterli olmamış olmalı ki Meclis hala zaman zaman toplanamıyor, vekillerin bir kısmı işçiye yapılan artışın kat kat fazlasını kendi maaşına yapmaktan çekinmiyor ve kendilerini seçenlerin iradesine rağmen bir partiden diğerine transef olmakta bir sakınca görmüyorlar. Tüm bunlar bize, gerek erken genel seçimde gerekse belediye seçimlerinde verdiğimiz mesajın siyasiler tarafından yeterince anlaşılmadığını, bir başka ifadeyle yaptığımız değişimin yeterli olmadığını gösteriyor. O zaman çok daha köklü bir değişimi yaparak, üstelik de buna devletin başı konumundaki Cumhurbaşkanlığı makamından başlayarak bu ülkede hak ettiğimiz yönetimi kurmalıyız” dedi. Belediye seçimlerinde yıllardır belirli bir partiden olan adayların “ben bağımsızım” deme ihtiyacı duyduklarını, halkın siyasi parti yönetimlerine olan güvensizliğini görerek çekindiklerini, şimdi de aynı modanın Cumhurbaşkanlığı seçiminde karşımıza çıktığını söyleyen Cumhurbaşkanı adayı Kudret Özersay “kısmen değiştirdik ama belli ki yeterli olmadı. O zaman çok daha köklü bir değişimi yapıp yeni bir yönetim anlayışını hep birlikte kuracağız” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.