1. YAZARLAR

  2. İbrahim Çakırdağ

  3. Halkla alay etmek…
İbrahim Çakırdağ

İbrahim Çakırdağ

Ortam Gazetesi
Yazarın Tüm Yazıları >

Halkla alay etmek…

A+A-

Ülkemizde halkla alay edilmektedir. DPÖ tarafından açıklanan Şubat ayı hayat pahalılığının eksi 0,26 olarak açıklanması bunun kanıtıdır. Bu açıklama ne derece doğrudur? Bu ülkede ilginç açıklamalar yapılıyor. Çarpık gelişmeler yaşanıyor. Halkla alay etmek nerede görüldü? Bu açıklamayı yapanlar nerede yaşıyor? Halkı enayi yerine koyuyorlar. Bu nasıl mantıktır? Böyle mantık olmaz. Rakamlar çarpıtılmaktadır. Rakamları çarpıtmak neye yarar?

Gerçekler ortadadır. Güneş balçıkla sıvanamaz. Ülke yangın yerine dönmedi mi? Yaşam koşulları ağılaşmıştır. Bu ülkede geçinmek imkânsız hale geldi. Yapılan zamlara ne demeli? Bu ülkede her şeye zam yapılıyor. Ne acıdır ki zamlar diyarı olduk. Yönetim ne yapıyor? Onlar pembe tablolar çiziyor. Çalışanlar yoksullaşırken onlar şov peşinde koşuyor. Akaryakıta okkalı zamlar yapıldı. Bu zamlara kim dayanır? Maaşlar yerinde saymıyor mu? Dövizde dalgalanma sürüyor. Bütçe açığını dolaylı vergilerle kapatmaya çalışıyorlar. Bu olacak iş mi? Açıklamalar inandırıcı değildir. Bu yönetim uygulamaları ile sınıfta kalmıştır. Bunlardan ne beklenir?  Bu yönetime kimse inanmıyor. Halk bu yönetimden desteğini çekmiştir. Bunlar iradesiz ve başarısızdır. Halkla alay edeceklerine sorunları çözsünler. Bu ülkede sorunlar can yakmaktadır r. Mevcut sorunlar bunları ilgilendirmiyor. Emekçiler zor durumdadır. Yönetim bunu görmüyor mu? Bunlar sağır sultan kesildiler. Kukla yönetim neyi çözecek?

AKP ye şirin görünmek için her şeyi yapıyorlar. Bir tarafta sorunlar öte tarafta şov. Bu yönetim neye yarar? Kime hizmet ediyorlar? Emekçileri düşünen var mı? Yoktur. Bu yönetime yazıklar olsun.

Meyve ve sebze fiyatlarındaki artışa ne demeli?  Et fiyatları artmadı mı? Kültürel amaçlı turlar azalmıştır. Bunlar verdikleri sözleri tutmuyor. Verilen sözlerin tersini yapıyorlar.

Halkı kandıranlar bunlar değil mi? Halka yalan söylediler. İş başında sözde yönetim vardır. İpler Ankara’nın elindedir. İrademiz ipotek altındadır. Önemli olan siyasi iradeyi elimize almaktır. Eşel-mobilin altı ayda bir hesaplanıp maaşlara yansıtılacağı sözü verdiler. Bu söz yerine getirilecek mi? Söz vermek yeterli değildir. Verilen sözler yerine getirilmelidir. Çalışanlara sıfır artış vermek ne derce doğrudur? Bu akıl işi değildir. Bunlar şov yapmayı biliyor. Nutuk atmayı beceriyorlar. Ahkâm kesmekle yol alınamaz. Bunlarda sorunları çözecek yürek yoktur. Bu yönetimden hesap sormak zorundayız. Bunları tarihin çöplüğüne atacağız. Tüm emekçiler birleşmek zorundadır. Sol güçler güçlerini birleştirmelidir. Yaşanan koşullar bunu zorunlu kılıyor. Bizleri bitirmek ve eritmek istiyorlar. Buna izin vermeyeceğiz. Hep birlikte direneceğiz. Güzel günler görmek hakkımız değil mi?  Direnmekten başka çare var mı?

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.