1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Harmancı: “Katılımcı projeler bizler için önemli”
Harmancı: “Katılımcı projeler bizler için önemli”

Harmancı: “Katılımcı projeler bizler için önemli”

Lefkoşa Türk Belediyesi, şehrin farklı mahallelerinde oluşabilecek sıkıntı ve çeşitli şikayetlerin çözümünün daha erken sağlanabilmesi adına, yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi, şehrin farklı mahallelerinde oluşabilecek sıkıntı ve çeşitli şikayetlerin çözümünün daha erken sağlanabilmesi adına, yeni bir uygulamayı hayata geçirdi ve kurulan yeni ekiple birlikte sorunların çözümünü sağlayacak Muhtarlar Koordinasyon Merkezi oluşturuldu.

Merkezin sorumluluğuna LTB şube amirlerinden Birtan Aktolga getirilirken, oluşturulan ekip ile birlikte Lefkoşa’daki 25 muhtar ile sürekli istişareler gerçekleştirilecek ve bu şekilde vatandaşa daha hızlı hizmette bulunulabilecek. Muhtarlara verilen özel bir telefon numarası sayesinde de günün her anı kesintisiz iletişim sağlanacak.

LTB’den yapılan açıklamaya göre, konuyla ilgili olarak dün Lefkoşa Türk Belediyesi’nde bir toplantı gerçekleştirildi. LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın da yer aldığı toplantıya 19 muhtar katılırken, 4 muhtar mazaretleri nedeniyle toplantıda yer alamadı.

MEHMET HARMANCI

Burada bir konuşma yapan LTB Başkanı Mehmet Harmancı, hedeflerinin muhtarlarla iletişimi bir merkezden götürmek olduğunu ifade etti ve oluşan bu merkezin de muhtarlar ile vardıkları görüş birliğinin ardından oluşturulduğunu söyledi.

Çok iyi bir çalışma yaptıklarını ve sözde kalacak bir durum olmamasına özen gösterdiklerini ifade eden Harmancı,  “Sırf yapmış olmak için yapmak istemedik, işleyebilecek bir sistem kurmaya çalıştık. Muhtarlar demokrasinin merkezi ve olmazsa olmazıdır.  Seçilmiş bireyler olarak belediyelere bağlı çalışmasa da belediyelerin en büyük yardımcılarıdır. Çünkü yurttaş ile ilk temas eden kişilerdir” dedi.

Harmancı, bu merkezi oluştururken koydukları hedeflere değinerek, hedefin mahalle sakinlerinin sosyal, kültürel ve çevresel ihtiyaçlarında bir denge kurmak ve çözüm odaklı şekilde yaklaşmak yanında, herkese eşit hizmet götürmek için çalışmak olduğunu ifade etti.

“KATILIMCI PROJELER BİZLER İÇİN ÖNEMLİ”

Amaçlardan birinin de mahalle sakinleri ile birlikte katılımcı güzel projeler yapabilmek olduğunu belirten Harmancı, bu konuda Ortaköy ve Taşkınköy’deki bazı uygulamaları örnek gösterdi.

Kendilerinin merkezin kurulması çalışmalarından ayrı olarak bugüne kadar 12 bölge toplantısı yaptığını da anımsatan Harmancı, kış nedeni ile ara verdikleri bu toplantıların baharın gelmesi ile devam edeceğini sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.