1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Haspolat İlkokulu Müdiresi’ne 'mobbing' mi?
Haspolat İlkokulu Müdiresi’ne 'mobbing' mi?

Haspolat İlkokulu Müdiresi’ne 'mobbing' mi?

KTOEÖS Haspolat İlkokulu Müdiresi’ne mobbing uygulandığını savunarak,Milli Eğitim Bakanlığı’nın buna karşı sessiz kalmasının kabul edilemez olduğunu ileri sürdü.

A+A-

Kıbıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Haspolat İlkokulu Müdiresi’ne mobbing uygulandığını savunarak,Milli Eğitim Bakanlığı’nın buna karşı sessiz kalmasının kabul edilemez olduğunu ileri sürdü.

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel, yaptığı yazılı açıklamada, Haspolat İlkokulu’nda yaşananların tam bir işbilmezlik ve hukuk katliamı olduğunu iddia ederek, “Basın tarafından  okul müdiresinin rencide edilecek şekilde hedef yapılması ve bakanlığın buna sessiz kalmasının kabul edilemez olduğunu” ileri sürdü.

Gökçebel, Haspolat İlkokulu’nda yaşananlarla ilgili olarak okul müdiresi ve KTOEÖS olarak soruşturma açılmasını talep etmelerine karşın  bu konuda hiçbir adım atılmadığını savundu.

Tahir Gökçebel, şöyle devam etti:

“Öğrenciler, veliler rahatsız edilecek şekilde okul müdüresi ile sorun var gerekçesi ile eylem, sivil itaatsizlik kararları tanımamaya varan, kendi başına hareket eden bir anlayış gelişmiştir ve gittikçe okul müdiresine saldırıya dönen süreç Eitim Bakanlığı’nın daire müdürünün akrabasını müdür muavini yapması, soruşturma açmamaması neticesinde bir güç gösterisine ve hesaplaşmaya dönüştürülmüş durumdadır”

Gökçebel okulda yaşanan birçok olayın yazılı olarak  bildirilmesine karşın Bakanlığın tepkisiz kalmaya devam etmekte olduğunu belirtti.

Aylardır okulda yaşanan huzursuzluğun  herkesi rahatsız ettiğini kaydeden Gökçebel, “Okul müdiresini yıldırma, görevinden uzaklaştırma üzerine kurulu olan ve sürekli bir hal alan bu duruma yetkililerin sessiz ve seyirci kalmasının, devam eden hukuk dışı işleyişe göz yummasının  kabul edilemez olduğunu” öne sürdü.

Açıklamada, okulun çekişme, rekabet alanıymış gibi bir izlenim yaratılmasının doğru olmadığı, çocuklar ve veliler üzerinden yapılan mücadelenin herkese zarar vermekte olduğu kaydedildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.