1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Hastanede düzenlemeler gündemde
Hastanede düzenlemeler gündemde

Hastanede düzenlemeler gündemde

Sağlık Bakanı Salih İzbul, Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde günlük işleri rahatlatacak bir takım düzenlemelere gidileceğini açıkladı.

A+A-

Sağlık Bakanı Salih İzbul, Lefkoşa Dr Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde günlük işleri rahatlatacak bir takım düzenlemelere gidileceğini açıkladı.

BRT’ye konuşan Bakan İzbul, düzenlemelerin kısa süre içerisinde hayat bulacağını söyleyerek, Genel Sağlık Sigortası’nın uygulamaya başlaması ile de sıkıntı duyulan birçok konuda ferahlama yaşanacağını, daha kaliteli ve iyi hizmet sunulabileceğini belirtti.

Bakan İzbul hastanede MR randevularında ve raporlamasında büyük aksamalar yaşandığını, yapılan yeni düzenlemeyle randevuların çok hızlı bir şekilde verilmeye başlandığını kaydetti.

İzbul,“Hastanemizde uzun bir süreden beridir MR randevularında büyük aksamalar oluyordu. Yaptığımız yeni düzenlemeyle çok kısa bir süre içerisinde ve çok hızlı bir şekilde MR randevuları verilmeye başlandı. Raporlamalar da bir gün içerisinde alınıyor ki bu çok önemli bir şeydir” dedi.

Ultrasound randevularında da bir takım değişikliğe gidiliyor.

Bakan İzbul 1-2 aya verilen randevuların, bir hafta veya 3-5 gün içerisinde verilmesi için çalıştıklarını kaydetti.

Bakan İzbul, insülin alan diyabet hastalarının hastanede uzun süre beklememeleri için tüzük değişikliğine gittiklerini, değişikliği Bakanlar Kurulu’na sunacaklarını kaydetti.

İzbul, “Diyabet hastaları insülin almakta sıkıntı çekiyorlardı. İlgili tüzükte yaptığımız değişikle insülin alan diyabet hastalarımız, ilaçlarını dışardaki doktorlarda yazdırabilecek. Bunun için özel reçeteler dağıtacağız. Hastaneye gittikten sonra da hiç sıra beklemeden küçük bir mühür işlemini yaptıktan sonra gidip eczaneden insulünlerini alabilecekler” dedi.

Bakan İzbul Acil Servis’in yükünü azaltmak ve gerçek anlamdaki acil kişilerin tedavi görmelerini sağlamak için bazı önlemler üzerinde çalıştıklarını da kaydetti.

İzbul, “Acilde oldukça fazla yığılmalar oluyor, bununla ilgili çok yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Yakın zamanda bazı düzenlemeleri hayata geçirip acilin yükünü azaltmaya çalışacağız” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.