1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Havaya ateş açmanın cezası: Teminat!
Havaya ateş açmanın cezası: Teminat!

Havaya ateş açmanın cezası: Teminat!

Tasarrufundaki tabancayla havaya ateş ettiği gerekçesiyle tutuklanan teminata bağlandı.

A+A-

Alagadi bölgesine tasarrufundaki tabancayla havaya ateş ettiği gerekçesiyle tutuklanan Mamedov teminata bağlandı
Alagadi bölgesinde 24 Mayıs’ta tabanca ile ateş açtığı gerekçesiyle gözaltına alınan Azeri uyruklu Rus vatandaşı MushvigMamedovhakkında başlatılan polis soruşturmasının tamamlanmasıyla dün yeniden yargı huzuruna çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Fügen Ulutekin’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara, polis memuru Sinan Çelik’i tanık olarak dinletti.
Mahkemede olayla ilgili bulguları aktaran Esentepe Polis Karakolu’nda görevli Polis Memuru Sinan Çelik,  zanlı MushvigMamedov’un24 Mayıs 2015 tarihinde 18:00 raddelerinde Alagadi 3 olarak bilinen bölgede meydana gelen “Kanunsuz ateşli silah tasarrufu” ve “Kanunsuz patlayıcı madde tasarrufu ve kullanma” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Zanlının tasarrufunda 7.65 çapında SigSauermarka tabanca, 4 adet boş kovan ve 1 adet mermi çekirdeği bulunduğunu belirten Çelik, zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini kaydetti.

Zanlı hakkında başlatılan polis soruşturmasının tamamlandığına, 1 Haziran 2014 tarihinden bu yana ziyaretçi vizesiyle KKTC’de bulunduğuna ve ailesiyle birlikte KKTC’de bulunduklarına dikkat çeken Sinan Çelik, zanlının yargılanıncaya kadar mahkemenin uygun göreceği teminat şartlarına bağlanmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti ve zanlının itirazı olmamasını dikkate alan Yargıç Ulutekin, zanlının yurt dışına çıkışının yasaklanması, 10 bin TL nakdi kefalet yatırması, KKTC vatandaşı muteber bir kişinin 50 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması ve hafta bir gün en yakın polis karakoluna İspat-I Vücut yapması şartıyla tutuksuz yargılanmasını emretti.

Kıbrıs Sözcü

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.