1. YAZARLAR

  2. Ejder Aslanbaba

  3. Hedef kitle gençlerimiz
Ejder Aslanbaba

Ejder Aslanbaba

Milletvekili
Yazarın Tüm Yazıları >

Hedef kitle gençlerimiz

A+A-

Belediyelerin yapmış olduğu kapsamlı etkinliklerden bahsetmiştim. Ülkemize renk katmakta ve yerli halkın eğlence kaynağı olmaktadır. Belediyelerimizin halka sunduğu hizmette sınır olmadığını bugün gazetelerde okumak mümkündü. Malumunuz son yıllarda gençlerimiz uyuşturucu maddelerin tehdidi altında. Bu durum karşısında gençlerimizi bilinçlendirmek için aileler, medya ve sivil toplum örgütlerinin birlikte çalışmalar yapmalıdır. Çocuklarımızı bu tehlikelerden korumak için zararlarını anlatmamız gerekir. Serdarlı Belediyesi bu konuda üzerine düşeni yaptı ve Şehit Zeka Çorba Ortaokulunda Mizansen Film Sanat Derneği Tiyatro Kulübü ile ortak bir çalışmaya imza attı. Gençlerimize önce uyuşturucunun zararlarını anlatan bir belgesel izletildi ve ardından bir oyun sergilendi. Belediyemizin takdire şayan bu etkinliği umarım örnek teşkil eder.

Eğlence sektörünün hakim olduğu ülkemizde bu tip problemlerin önüne geçmek pekte kolay görünmüyor. Sesiz sedasız yayılan bu tehlike karşısında istisnasız herkesin taşın altına elini koyması vatandaşlık görevi sayılır. Gençlerimizi bu bataktan korumak için evlerde, okullarda, yazılı ve görsel basın aracılığı ile süreklilik arz eden bilgilendirme mesajları verilmelidir. Uyuşturucunun yaratığı sosyal ve psikolojik problemler tüm toplumun temel yapısını bozacak niteliktedir. Çünkü bu illettin kullanımı genelde gençler aracılığıyla toplum da nüfuz ettirilmektedir. Gençlerin zafiyetlerinden yararlanarak yapılan bu ticaret, telafisi mümkün olmayan yaralar açmaktadır. Kişisel tedbirler alarak belki çocuklarımızı bir nebze olsun koruyabiliriz. Ama toplum olarak hep birlikte mücadele edebilirsek etkin olabiliriz. Umudumuz belediyemizin yapmış olduğu uyuşturucunun zararlarını anlatan bu etkinliklerin her kesimden insana örnek olmasıdır.

Ülkemize bu illet nerden giriyor ise işe oradan başlamalıyız. Gümrük kapılarında sıkı kontroller yapılmaktadır. Ancak halen devam eden uyuşturucu satışlarının elbet bir kaynağı vardır. Bu kaynak bulunarak kurutulmalıdır.  Özellikle okul çevrelerinde ve eğlence mekanlarının yoğun olduğu bölgelerde kontroller arttırılmalıdır. Uyuşturucu madde kullanımı, satışı ve bulundurulması il ilgili cezai uygulamalar ağırlaştırılmalıdır. Toplumumuzu saran cinayet, gasp ve tecavüz olaylarını her gün gazetelerin manşetlerinden okuyoruz. Uyuşturucu ve bu tür olaylar karşısında birey olarak değil, kitle hareketi oluşturarak dur demeliyiz. Geleceğe mutlu ve umutlu bakabilmek için her daim birlik ve beraberlik şart. Önce biz adım atmalıyız ki arkamızdan devletin desteği gelmeli. Oturup her işi devletin yapmasını beklemek zararımıza olur. Sosyal sorumluluk projelerinde fitili toplum ateşlemeli, taleplerini ortaya koymalı ardından devlet bunları sağlayacak organlarını elbet çalıştıracaktır. Bu sayede geleceğimizin bekçilerinin sağlıklı bir şekilde yetişmelerini sağlayabiliriz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.