1. YAZARLAR

  2. Turgut Çalıcı

  3. Herşey Yalan Bu Gerçek
Turgut Çalıcı

Turgut Çalıcı

Ülkem için İki Lakırdı
Yazarın Tüm Yazıları >

Herşey Yalan Bu Gerçek

A+A-

Dünkü mahkeme  gerçekten çok önemliydi nedeni ise UBP falan değil tamamen hukukun güven tazelemesi adına olan kısmıydı ve gerçekten Emine hanıma teşekkür ederim çünkü bu doğru karara Kıbrıs Türk halkının ihtiyacı vardı. Alınan karar okunurken de Emine hanımın kurduğu  bir iki  cümle ülkenin içerisinden geçmekte olan siyasi süreci hem eleştirdi hem de ülkenin nasıl yönetilmesi   gerektiğini  vurguladı.

Ne idi bu cümle İrsen beyin itirazları ancak “bir usta bir memleket olursa “ yaptığı itirazlar kabul görür cümlesi idi. Ancak laik cumhuriyetlerde hukukun üstünlüğü demokratik düzende ise yapılan bu itirazlar tamamen geçersiz sayılmaktadır. Yani buda demektir İrsen beye  nasıl kendi tabanının yarısı bile kendisine güvenmiyorsa yargının da verdiği bu karar gerçekten dünyada çok az görüle bilecek bir durumdur. Dün mahkemeden sonra  İrsen bey mahkeme kararı ile görüşlerini şu şekilde basına aktardı. 

“Mahkemenin verdiği 'ara emri' kararı, ülkeye hizmet ve sorunlarımızın çözümü konusunda Başbakanlık yetkilerimi sınırlayıcı hiçbir özellik taşımamaktadır. Yargımızın verdiği bu karara saygı duymakla birlikte adaletli bulmadığımızı ve istinafa götüreceğimizi peşinen belirtmek isterim”.

Peki şimdi genel başkansız kalan UBP ne yapacak? Bu muamma olan süreçte olması gereken  artık İrsen beyin şapkayı önüne koyarak ikinci tura gitmesi yapılacak olan ikinci turdan sonra genel başkan seçilen kişinin de kadrosu ile birlikte erken seçim kararını alarak seçime gitmesi  gerekir çünkü yaşanan tüm süreçler göz önünde bulundurulur ise bu gerçeğin kaçınılmaz olduğunu görmekteyiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.