1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Hırsız kasiyer teminata bağlandı…
Hırsız kasiyer teminata bağlandı…

Hırsız kasiyer teminata bağlandı…

Kasiyer olarak çalıştığı DEVPA süper markette meydana gelen müstahdem tarafından sirkat mesele si ile ilgili olarak tutuklu bulunan zanlı Rahat Hasanova mahkemeye çıkarılarak bugün teminata bağlandı.

A+A-

(Kamalı Haber)

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren Lefkoşa Adli Şubede görevli polis memuru Cemil Basri olayla ilgili bulguları aktardı. Basri, zanlının 17 Aralık tarihinde Devpa Süpermarkete kasiyer olarak çalıştığını ve iş çıkışında çantasına toplam 30 TL değerinde muhtelif markalarda parasını ödemeden eşya koyarak çıkmaya çalıştığı esnada tespit edildiğini söyledi. Polis, mesele ile ilgili yapılan soruşturmada zanlının ilk tespitlere göre 4755 TL para çaldığının tespit edildiğini ancak henüz yürütülen soruşturmanın tamamlanmadığını ve miktarın daha da artması şüphesi üzerinde durulduğunu söyledi. Basri zanlının yürütülen tahkikata etki etme olasılığının bulunmadığını belirterek mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanması talebinde bulundu.

Yargıç Gökhan Asafoğulları, zanlının ilerde görüşülecek davalarda hazır bulunması sağlamak maksadı ile yurtdışına çıkışının yasaklanması, 3 bin TL nakdi teminata yatırması, KKTC vatandaşı muteber 3 kefilin 50’şer bin TL değerinde kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna giderek ispati vücut etmesi koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.