1. HABERLER

  2. KIBRIS

  3. Hırsızlara af yok
Hırsızlara af yok

Hırsızlara af yok

Soydan Petrol’ü soyan müstahdem iki yıl cezaya çarptırıldı

A+A-

Demirhan'da faaliyet gösteren “Soydan Petrol” isimli işyerinin muhasebe odasının kapısını kırarak içeri giren ve içerde bulunan 8 bin 960 TL nakit parayı çalan iş yeri çalışanı sanık Yasin Usta ile kendisine kaçması için yardım eden sanık Veysi Pölentaleyhindeki davalar dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi huzurunda karara bağlandı.

Başkan Ömer Güran ve Yargıçlar Rauf Kürşad, Vedia B. Barkın’ın sanıklar aleyhine oy birliği ile vermiş olduğu kararı Yargıç Kürşad açıkladı. Kürşad, sanıklar lehine ve aleyhine olan olguları değerlendirdiklerini sanıkların pişman olup suçlarını kabul ederek, adaletin erken tecelli, bulmasına katkı koymalarını lehlerine hafifletici sebep olarak değerlendirdiklerini söyledi. 

“Müsdahdemi olduğu işyerini soymasını hoşgörüyle karşılayamayız”

Yargıç Kürşad ancak sanıklar aleyhine verdikleri kararda suçun işleniş şekline ve katkılarına göre ayrım yaptıklarını sanık Yasin Usta’nın müstahdemi olduğu işyerini soymasını hoşgörü ile karşılayamayacakları gibi ondan alacağı olduğu gerekçesi ile bu suçu işlemişine yardım eden sanık Pölent’e de hoşgörü ile bakamayacaklarını belirtti. 

Yargıç ayrıca sanıkların çalmış oldukları 8 bin 960 TL’nin 4 bin 037 TL’sinin bulunduğunu ve geriye kalanın sanıklar tarafından Bet Ofiste harcandığının tespit edildiğini belirterek müştekiyi eksik paralar için tazmin de etmediklerini ağırlaştırıcı sebep olarak değerlendirdiklerini belirterek takdir ettikleri cezaları belirtti.

Pölent’e 18 ay…

Yargıç Kürşat sanıklar lehine ve aleyhine olan olguları bir kül olarak değerlendirdikten sonra sanık Yasin Usta’ya aleyhine getirilen bina açma, mülke tecavüz ve müstahdem tarafında sirkat suçlarından 2 yıl, sanık Veysi Pölent’e ise bina açma, mülke tecavüz ve sirkat suçundan 18 ay hapis cezası vermeyi uygun buldukları açıkladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum